Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dzięki Waszej szczodrobliwości zostały zamówione nowe naczynia i sprzęty liturgiczne, które mają bezpośredni kontakt z Przenajświętszym Sakramentem. Kult i troska eucharystyczna powinny być dla nas priorytetem. Nie ma większego i cenniejszego daru nad Ciało Chrystusa, stąd trosce o Nie poświęcamy się bez reszty, wierząc, że wszystko inne będzie nam dodane. Oto lista bieżących zakupów:

  1. Zakupiona została nowa, neogotycka monstrancja – poświęcona i użyta po raz pierwszy w uroczystość Bożego Ciała oraz prezentowana podczas Festynu Józefowego na wystawie liturgicznej. Bardzo dziękuję Rodzinie, która ją ufundowała i która pragnie pozostać anonimowa. Koszt zakupu (wraz z futerałem) wyniósł ok. 13.000zł. Deo gratias! Ad maiorem Dei gloriam!

  2. We Francji zakupiony został tron pod monstrancję, którego jeszcze nie mieliśmy. Tron, po sprowadzeniu do Polski, zostanie wysłany do złocenia. Koszt tronu po obniżce: 380 euro. Dziękuję wiernym z zagranicy, za pomoc w zakupieniu i odebraniu tronu. Deo gratias! Ad maiorem Dei Gloriam!

  3. Zamówione zostały nowy neogotycki kielich oraz puszka do Najświętszego Sakramentu. Naczynia liturgiczne zamówione zostały w renomowanej pracowni brązowniczej www.uruszczak.net. Koszt naczyń po rabacie: kielich – 9.690zł (+275zł patena kielichowa +665zł futerał) = 10.630zł. Koszt puszki do Najświętszego Sakramentu – 11.495zł. Łączny koszt naczyń to 22.125zł. Jak dotąd, z darowizn celowych i ofiar dzieci pierwszokomunijnych zebrano 14.000zł. Pozostaje do uzbierania 8.125zł (37% całości). Deo gratias! Ad maiorem Dei gloriam!


  4. Przypominamy także, że w renowacji mamy jeszcze cztery ornaty. Zlecone także zostały dwie kapy do uszycia (fioletowa i biała z motywem Najświętszego Serca Pana Jezusa) Deo gratias! Ad maiorem Dei gloriam!
Categories: Aktualności