W związku z nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych, przedstawiamy postacie Świętych i Błogosławionych, których relikwie odbierają słuszną cześć w kościele rektoralnym pw. Św. Józefa w Szczecinie. Są Oni dla nas wzorem do naśladowania – wzorem oddania i posłuszeństwa Chrystusowi, wzorem miłości bliźniego i ofiarnej Służby Bożej.

Relikwie znajdują się na ołtarzach Św. Józefa oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. W planach mamy umieszczenie w naszym kościele olejnych obrazów z wizerunkami tych Świętych. W realizacji jest już pierwszy z 8 obrazów – św. Józefa Sebastiana Pelczara, którego 100. rocznicę śmierci będziemy obchodzili w marcu przyszłego roku.

Należy także wspomnieć, że w mensie naszych ołtarzy znajdują się portatyle z relikwiami Świętych Męczenników, których Testimonia, zawierające imiona tych Świętych zostały niestety zamazane przez upływ czasu.

Zapraszamy do zapoznania się z życiorysami naszych Świętych oraz zachęcamy do wstępowania w ich ślady.

Jutro, w sposób szczególny, będziemy prosili naszych Świętych o modlitwę wstawienniczą za nasze Duszpasterstwo, nasze rodziny i za nas samych.

Categories: Aktualności