Z renowacji docierają do nas kolejne szaty liturgiczne. Poniżej prezentujemy fotorelację, obrazującą efekty przywracania do życia starych szat liturgicznych, z których korzystamy podczas sprawowania Najświętszej Ofiary.

Ornaty, które otrzymaliśmy od naszych darczyńców są najpierw prane w profesjonalnych punktach, a potem wysyłane do dalszych prac krawieckich. Każdy ornat wymaga osobnego i specyficznego nakładu pracy, stąd cena odnowienia jednej sztuki waha się od 1000 do nawet 2000 złotych.

Najczęściej wymieniane jest wszystko oprócz ozdobnej preteksty ornatu. Trzeba zatem dokupić do każdego ornatu ozdobny materiał, złote lub srebrne galony, naturalną podszewkę czy usztywniacz. Często trzeba też odtworzyć brakujące dodatki – np. bursę, manipularz, welon, stułę czy manipularz.

Cieszymy się, że dzięki Waszemu wsparciu możemy po woli realizować dzieło przywracania do kultu pięknych i omodlonych już szat liturgicznych.

Poniżej umieszczamy też zdjęcia ornatów czy ich części, wysłanych już do renowacji i odtworzenia. Cały czas zbieramy fundusze na ich opłacenie.

ORNATY PO RENOWACJI
Używane już w kościele rektoralnym pw. Św. Józefa w Szczecinie

ORNAT nr 1

ORNAT nr 2

ORNAT nr 3

ORNATY WYSŁANE DO RENOWACJI
Prosimy o wparcie

Categories: Aktualności