1. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali: 
  • poniedziałek – Św. Jana i Pawła, Męczenników; 
  • wtorek – feria (Msza św. wotywna o Aniołach); 
  • środa – Wigilia śś. Apostołów Piotra i Pawła; 
  • czwartek – Uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła
  • piątek – Wspomnienie św. Pawła, Apostoła; 
  • sobota (1.07.) – Uroczystość Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Msza św. o godz. 12:00!).
 2. Nabożeństwa Czerwcowe, codziennie, po Mszy św.
 3. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.
 4. Szczeciński Klub polonia Christiana zaprasza na spotkanie z redaktorem Krystianem Kratiukiem, który wygłosi konferencję: „Czego Maryja żąda od Polaków? Gietrzwałd na mapie objawień.” Po wykładzie jak zwykle okazja do dyskusji. Najbliższy czwartek, 29.06., godz. 19.15, Stary Młyn, ul. Szeroka 19. Wstęp wolny.
 5. Zapraszam na Mszę św. imieninową w najbliższy czwartek, na godz. 18:00, w dniu śś. Apostołów Piotra i Pawła. Wspólna agapa przeniesiona jest na sobotę – 1 lipca – jako zakończenie roku duszpasterskiego.
 6. W sobotę – 1 lipca – nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Uroczysta Msza św. przeniesiona jest na godz. 12:00. Po Mszy św. wspólna agapa na palcu przed kaplicą. Prosimy o przyniesienie ciast i sałatek. Planowany jest wspólny grill oraz zabawy dla dzieci, które proszę przygotować. Z racji, że będzie to pierwsza sobota miesiąca, wspólne świętowanie zakończymy o godz. 18:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, odśpiewaniem litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana oraz całonocną adoracją.

  SOBOTA – 1 lipca
  12:00 – Uroczysta Msza św.
  13:45 – Wspólna agapa na placu przy kościele
  18:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najdroższej Krwii PNJCh, całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

 7. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do sanktuarium Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Resku, która odbędzie się w tym roku w sobotę – 9 września. Zapisy w sklepiku.
 8. Zapraszamy także na nasze coroczne rekolekcje w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie, w dniach 6-8 październiku. Zapisy w sklepiku.
 9. Zapraszamy do zapoznania się z nową, ciekawą ofertą naszego sklepiku. Przypominamy, że sklepik nie jest działalnością prywatną i nikt nie pobiera z tego tytułu żadnych korzyści. Wszystkie osoby, które się tym zajmowały i zajmują są naszymi wolontariuszami, a dochody przeznaczane są na zakup nowych książek.
 10. W przedsionku kościoła wywieszona jest karka z pilnymi pracami, które należy wykonać przy naszej kaplicy. Bardzo proszę o pomoc osoby, które mogłyby nam pomóc w kwestiach remontowo-budowlanych w najbliższym czasie.
 11. Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto Kościoła Rektoralnego czy Fundacji Deus Vult. Dzięki waszemu wsparciu możemy realizować wiele prac. W ubiegłym tygodniu zostały zamówione cztery relikwiarze oraz przyszedł z renowacji kolejny ornat. W lipcu spodziewamy się otrzymać relikwie św. Józefa Bilczewskiego, które przywiezie do polski Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki.
 12. Dzisiejszej niedzieli, po raz ostatni, zbieramy ofiary na pokrycie kosztów udziału dla naszych ministrantów w tygodniowych warsztatach liturgicznych Ars Celebrandi w Licheniu. Koszt pobytu jednej osoby to 1050 zł (zakwaterowanie, pełne wyżywienie, udział w warsztatach). Dzięki Waszemu wsparciu możemy sfinansować wyjazd aż dla 6 ministrantów.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.
Categories: Aktualności