Niedziela Pięćdziesiątnicy [2 klasy]
/ P r z e d p o ś c i e /
[02.03.2025], szaty fioletowe

8:00 Msza św. recytowana
10:30 Suma z Aspersją (śpiewana)
20:00 Kompleta niedzielna
———————————————
PONIEDZIAŁEK [03.03.2025], szaty fioletowe
Poniedziałek w Tygodniu Pięćdziesiątnicy [4 kl.]

7:00 Msza św.
17:00 Spowiedź
18:00 Msza św.
———————————————
WTOREK [04.03.2025], szaty białe
Św. Kazimierza, Wyznawcy [3 kl.]
Wtorek w Tygodniu Pięćdziesiątnicy [4 kl.]

7:00 Msza św.
17:00 Spowiedź św.
18:00 Msza św.
19:00 Zbiórka ministrancka
———————————————
ŚRODA [05.03.2025], szaty fioletowe
ŚRODA POPIELCOWA, [1 kl.]
[w tym dniu obowiązuje post ścisły dla osób od 18 do 60 roku życia. Spożywamy tylko trzy posiłki – dwa „lekkie” i jeden „do syta”. W tym dniu obowiązuje także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla osób, które ukończyły 14 rok życia]

7:00 Msza św.
17:00 Spowiedź św.
18:00 Msza św. śpiewana
———————————————
CZWARTEK [06.03.2025], szaty fioletowe
Czwartek po Popielcu [3 kl.]

7:00 Msza św.
17:00 Spowiedź św.
17:00 Katecheza dla dzieci
18:00 Msza św.
19:15 film „Gietrzwałd” (Stary Młyn)
———————————————
PIĄTEK [07.03.2025], szaty fioletowe
Piątek po Popielcu [4 kl.]

7:00 Msza św. ODWOŁANA!
17:15 DROGA KRZYŻOWA
18:00 Msza św.
———————————————
SOBOTA [08.03.2025], szaty fioletowe
Sobota po Popielcu [3 kl.]

10:00 Sprzątanie kościoła
18:00 Msza św.
———————————————
NIEDZIELA [09.03.2025], szaty fioletowe
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU [1 klasy]

8:00 Msza św. recytowana
10:30 Suma z Aspersją (śpiewana)
12:30 GORZKIE ŻALE
20:00 Kompleta
———————————————

  1. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali [patrz tabela].
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Intencja Papieska na miesiąc marzec: Za rodziny w kryzysie | Módlmy się, aby rodziny dotknięte podziałem doświadczyły uzdrawiającej mocy przebaczenia i odkryły, że nawet różnice mogą stać się bogactwem.
  3. Katecheza dla dzieci w tym tygodniu w czwartek, godz. 17:00.
  4. Z uwagi na duże zainteresowanie, szczeciński Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na kolejną projekcję filmu „Gietrzwałd 1877. Wojna światów” w najbliższy czwartek (6.III.), godz. 19:15,  Stary Młyn (Szczecin, ul. Szeroka 19). Wstęp wolny.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Lista z dyżurami sprzątania znajduje się w przedsionku kościoła.
  6. Z racji na odwiedziny o. Leonarda dotychczasowa łazienka męska będzie wyłączona z użytku. Prosimy korzystać z łazienki pierwszej przy wejściu do kościoła.
  7. Ponadto od poniedziałku do piątku będą sprawowane dodatkowe Msze św. o godz. 7:00.
  8. Spowiedź w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku od godz. 17:00. Bardzo prosimy o skorzystanie z tej możliwości.
  9. Zapisy na rekolekcje dla niewiast, które odbędą się w najbliższy weekend (7-9.III.) prowadzone są do najbliższej środy.
  10. Dziękuję naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom za wsparcie duchowe i materialne. O naszych Dobroczyńcach, i ich intencjach, pamiętamy w cotygodniowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz comiesięcznej Mszy św. sprawowanej w pierw-sze środy miesiąca.
  11. Ofiary na tacę bieżących niedzieli przeznaczane są na zakup opału na zimę. W ubiegłą niedzielę zebrano 2140zł + 20 euro. Bóg zapłać!
  12. Przypominam o zbiórce ma nowe balaski. Wsparcia można dokonać także drogą elektroniczną przez stronę internetową www.zrzutka.pl (hasło „Balaski”).
  13. Zwracam się także z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na nasz Kościół Rektoralny (szczegóły na ulotkach w przed-sionku kościoła). Przyznanie nam 1,5% pozwoli nam na realizację różnych prac, które rozpoczną się niebawem w naszym kościele – malowanie, budowę ołtarza, wymianę wykładziny, itd.  W tym celu w polu w swoim rozliczeniu należy wpisać nr KRS 0000507234 (Fundacja Fani Mani która przekazuje nam zebrane środki) CEL: 35448.
  14. Za tydzień będą zbierane ofiary na Fundusz Kwiatowy. Będzie to ważna zbiórka ze względu na potrzębę zakupu kwiatów na nasz odpust (19.III.) oraz nadchodzące Święta.
  15. W miniony piątek zostało zainstalowane oraz poświęcone nowe tabernakulum. Bardzo dziękuję anonimowemu Darczyńcy za przekazanie środków na jego zakup, tym którzy je przywieźli do Szczecina oraz pomogli w jego instalacji!
  16. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.
  17. Intencja Mszy św.: O potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Róż Różańcowych Kościoła Rektoralnego. Dziękuję Różom za złożone ofiary za dzisiejszą Msze św.
Categories: Aktualności