NIEDZIELA [08.02.2026], szaty fioletowe
Niedziela Sześćdziesiątnicy [2kl.]
Przedpoście
[teksty liturgiczne]
7:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8:00 Msza św. (recytowana)
10:30 Suma z Aspersją (śpiewana)
20:00 Kompleta niedzielna
———————————————
PONIEDZIAŁEK [09.02.2026], szaty białe
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Bp.W.DK. [3kl.]
Św. Apolonii, Dz.M. [4kl.]
[teksty liturgiczne]
6:45 – 7:30 Modlitwy poranne15:30 Kółko chemiczne /ferie
17:30 Różaniec
18:00 Msza św.
———————————————
WTOREK [10.02.2026], szaty białe
Św. Scholastyki, Dz. [3kl.]
[teksty liturgiczne]
6:45 – 7:30 Modlitwy poranne
17:30 Różaniec
18:00 Msza św.
19:00 Zbiórka ministrancka (grupa młodsza) /ferie
———————————————
ŚRODA [11.02.2026], szaty białe
Objawienie się NMP Niepokalanie Poczętej w Lourdes [3kl.]
[teksty liturgiczne]
6:45 – 7:30 Modlitwy poranne
17:30 Różaniec
18:00 Msza św.
19:00 Zbiórka ministrancka (grupa starsza) /ferie
———————————————
CZWARTEK [12.02.2026], szaty białe
Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP, Wyznawców [3kl.]
[teksty liturgiczne]
6:45 – 7:30 Modlitwy poranne16:45 Katecheza (grupa starsza) /ferie
17:30 Różaniec
18:00 Msza św.
———————————————
PIĄTEK [13.02.2026], szaty białe
Feria [4kl.]
Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
[teksty liturgiczne]
6:45 – 7:30 Modlitwy poranne11:15 Katecheza dla chłopców /ferie /ferie
12:15 Katecheza dla dziewcząt
17:00 Spowiedź pierwszopiątkowa
17:30 Różaniec
18:00 Msza św.
———————————————
SOBOTA [14.02.2026], szaty czerwone
Św. Walentego, K.M. [4kl.]
[teksty liturgiczne]
10:00 Sprzątanie kościoła
18:00 Msza św.
———————————————
NIEDZIELA [15.02.2026], szaty fioletowe
NIEDZIELA PIĘĆDZIESIĄTNICY [2 kl.]
[teksty liturgiczne]
7:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8:00 Msza św. (recytowana)
10:30 Suma z Aspersją (śpiewana)
20:00 Kompleta
———————————————
- W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, wspominamy (patrz tabela).
- Zaktualizowana lista ze spisem wizyty kolędowej znajduje się w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej i mobilnej aplikacji.
- Ze względu na rozpoczynające się jutro ferie zimowe wszystkie zajęcia dodatkowe są zawieszone.
- Szczeciński Klub Polonia Christiana zaprasza na prelekcję ks. prof. Roberta Skrzypczaka, pt. „Wspaniałość chrześcijaństwa”. Spotkanie odbędzie się 12.02.2026r. (czwartek) o godz. 19.00 w Szczecinie, w Auli Salesianum, ul. Św. Jana Bosko 1. Wstęp wolny.
- Fundacja Bł. Karola Habsburga zaprasza na Rekolekcje dla niewiast. Odbędą się one 6-8 marca w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Poprowadzi je ks. Piotr Buda IBP. Szczegóły na ulotkach w przedsionku kościoła.
- Serdecznie zapraszamy do indywidualnego uczestnictwa w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana 2026, która odbędzie się w tym roku w dniach 20-21 lutego. Chętnych prosimy o zapisanie się przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej pielgrzymki www.tradiclaromontana.pl
- Dziękuję naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom za wsparcie duchowe i materialne. O naszych Dobroczyńcach, i ich intencjach, pamiętamy w cotygodniowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz comiesięcznej Mszy św. sprawowanej w pierwsze środy miesiąca. W ubiegłą niedzielę na tacę zebrano: 1810zł + 10eur. Bóg zapłać!
- Ze względu na utrzymujące się mrozy i bardzo wysoką cenę pelletu musimy drastycznie przykręcić grzejniki. Tona pelletu, od lata wzrosła o ok. 900zł / tonę. W ubiegłym tygodniu musieliśmy kupić kolejne 2 tony za 4415zł. Niedawno kupione 4 tony nie wystarczyły nawet na jeden miesiąc. Dlatego tym bardziej dziękuję za wszelkie ofiary, dzięki którym możemy udźwignąć piętrzące się koszty.
- Zgodnie z zapowiedzią ofiary na Fundusz Kwiatowy będą zbierane w tym miesiącu wyjątkowo w przyszłą niedzielę (tj. 15.02.).
- Dzisiaj kończymy zbiórkę środków czystości dla bezdomnych korzystających z posługi SS. Kalkucianek w Szczecinie. Bardzo dziękuję osobom, które wsparły swoją jałmużną to wyjątkowe i potrzebne dzieło miłosierdzia. Dziękuję także osobom, które tą zbiórkę przeprowadziły i dostarczą siostrom zebrane artykuły.
- Dziękuję osobom, które w ostatnim czasie zaangażowały się w różnego rodzaje prace w kościele i na plebanii: p. Marii Kaczor, p. Zbigniewowi Pstrągowskiemu, p. Marcinowi Salamończykowi, p. Dariuszowi Dziduchowi, p. Dariuszowi Rogalskiemu oraz p. Aleksandrowi Boryckiemu.
- Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00 zgodnie z imiennymi dyżurami, których spis znajduje się w przedsionku kościoła. W każdej chwili można dołączyć do listy, a także umówić się na inny dzień oraz godzinę.
- Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.
- Intencja Mszy św.: Dziękczynna za otrzymane łaski.