1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, będziemy wspominać:

niedziela (11.02.) – Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes (3kl.). Międzynarodowy Dzień Chorych.
poniedziałek – Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów, Wyznawców (3kl.),
wtorek feria (4kl.),
środa POPIELEC (Środa Popielcowa) (1kl.),
czwartek – Czwartek po Popielcu, wspomnienie dowolne – Śś. Faustyna i Jowity, Męczenników (4kl.);
piątek – Piątek po Popielcu (kl.3),
sobota – Sobota po Popielcu (3kl.),
niedziela (17.02.) – I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. I część Gorzkich Żali.

2) W Środę Popielcową Msza św. o godz. 18:00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (tylko trzy bezmięsne posiłki – dwa lekkie i jeden do syta). Obowiązuje on wszystkich katolików od 18 do 60 roku życia.

3) Droga Krzyżowa – w piątek, o godz. 17:15.

4) Nadal trwa wizyta kolędowa. Lista z planem Kolędy znajduje się w przedsionku kościoła,
w naszej aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej.

5) Ze względu na czas kolędy, zajęcia dodatkowe dla dzieci są zawieszone (katechezy dla obu grup i kółko chemiczne).

6) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

7) Szczeciński Klub Polonia Christiana, w ramach comiesięcznych spotkań z cyklu: „Msza św. Trydencka – mity i prawda” zaprasza na archiwalny materiał przedstawiający budowę oraz znaczenie poszczególnych elementów ołtarza. Zrozumienie tych zaga-dnień pozwala na głębsze przeżywanie i pojęcie Tajemnicy Mszy św.

8) Dziękuję naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom za wsparcie duchowe i materialne. O naszych Dobroczyńcach, i ich intencjach, pamiętamy w cotygodniowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz comiesięcznej Mszy św. w pierwsze środy miesiąca.

9) Dzisiaj, po Mszach św., zbieramy ofiary na Fundusz Kwiatowy. Wprawdzie w Wielkim Poście nie będziemy stroić ołtarza kwiatami, jednakże zebrane fundusze pozwolą na zakup kwiatów do Ciemnicy i Bożego Grobu.

10) W ramach jałmużny Wielkopostnej zachęcam do składania pomocy żywnościowej (zakrystia) oraz pieniężnej (koszyk wystawiony pod chórem). Wasze wsparcie zostanie przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszego Duszpasterstwa. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, albo zna taką rodzinę, proszę o osobisty kontakt.

11) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności