1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, będziemy wspominali:

poniedziałek – św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy (3kl.);
wtorek – św. Tytusa, Biskupa i Wyznawcy (3kl.) oraz św. Doroty, Dziewicy i Męczennicy (4kl.);
środa – św. Romualda, Opata (3kl.);
czwartek – św. Jana z Maty, Wyznawcy (3kl.);
piątek – św. Cyryla Aleksandryjskiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła (3kl.);
sobota – św. Scholastyki, Dziewicy (3kl.).

2) W poniedziałek – z racji na wspomnienie św. Agaty – poświęcenie chleba, wody i soli.

3) Kompleta – wieczorna modlitwa brewiarzowa – z modlitwami za Kościół w każdą niedzielę o godz. 20:00.

4) Szczeciński Klub Polonia Christiana, w ramach Filmowych Czwartków w Młynie, w nawiązaniu do przygotowywanej obecnie w Polsce liberalizacji prawa aborcyjnego, serdecznie zaprasza na kolejny film o tematyce pro live pt.: „Położna”. Materiał dokumentalny o akuszerce Marcie Leszczyńskiej, która ryzykując własnym życiem uratowała w obozie koncentracyjnym ponad 3 tys. dzieci. Projekcja odbędzie się w najbliższy czwartek – 8.02 – o godz. 19:15 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. Wstęp wolny.

5) Trwa wizyta kolędowa. Lista z planem Kolędy znajduje się w przedsionku kościoła, w naszej aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej.

6) Ze względu na czas kolędy, zajęcia dodatkowe dla dzieci są zawieszone (katechezy dla obu grup i kółko chemiczne).

7) Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież (do 18 r.ż.) do założenia Dziecięcej Róży Różańcowej. Jej zelatorką została pani Beata Grabczak.

8) W dniach 16 – 17 lutego odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana2024. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

9) Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie odbywa się w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

10) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym, Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

11) Przypominamy i prosimy o rozpropagowanie możliwości odliczenia 1,5% podatku na rzecz naszego Kościoła Rektoralnego. W przedsionku znajdują się ulotki z wszelkimi danymi potrzebnymi do dokonania odpisu.

12) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Duszpasterstw Tradycji na Jasną Górę
Tradiclaromontana 2024

W dniach 16 – 17 lutego odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana 2024.

W pielgrzymce uczestniczą wierni z wszystkich duszpasterstw i wspólnot Tradycji Łacińskiej w Polsce. Pielgrzymka za fundament przyjmuje szczególne oddanie się pod opiekę Jasnogórskiej Matki Kościoła, zawierzając jej wiernych Tradycji Łacińskiej i cały Kościół.

W programie pielgrzymki m.in. uroczyste Msze Święte w tradycyjnej formie Rytu Rzymskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Bazylice Jasnogórskiej, tradycyjne nabożeństwa, Apel Jasnogórski, konferencje duchowe oraz spotkanie formacyjne. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie zwyczajowo Akt Zawierzenia Wiernych Tradycji Łacińskiej.

W pielgrzymce można wziąć udział w wymiarze dwóch lub jednego dnia oraz duchowo. Uczestnictwo w pielgrzymce wymaga  dokonania zapisu do uczestnictwa przez formularz dostępny na stronie internetowej pielgrzymki. Osoby mające problemy
z obsługą Internetu, w drodze wyjątku, mogą się zapisać telefonicznie.

Liczne uczestnictwo wiernych Tradycji Łacińskiej w tym największym dorocznym ogólnopolskim wydarzeniu dedykowanym tym wiernym jest głosem wołającym o stałe uwzględnianie wrażliwości liturgicznej tych wiernych i otaczanie ich życzliwą troską duszpasterską we wszystkich diecezjach naszego kraju.

Wszelkie szczegółowe informacje o pielgrzymce podano na stronie internetowej:

www.tradiclaromontana.pl

tel. (34) 341-00-21

P R O G R A M

16 lutego (piątek)      13:30   Msza św. (kaplica Cudownego Obrazu)

                                    17:00   Droga Krzyżowa

                                    19:45   Nieszpory Ludowe

                                    21:00   Apel Jasnogórski

17 lutego (sobota)      5:30     Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

                                    10:00   Msza św. (Bazylika Jasnogórska)

                                    14:00   Konferencja

                                    15:00   Akt zawierzenia

Categories: Aktualności