1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, będziemy wspominali:

poniedziałek – św. Franciszka Salezego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła (3kl.);
wtorek – św. Martyny, Dziewicy i Męczennicy (3kl.);
środa – św. Jana Bosko, Wyznawcy (3kl.);
czwartek – św. Ignacego, Biskupa i Męczennika (3kl.);
piątek OCZYSZCZENIE NMP – Matki Bożej Gromnicznej (2kl.);
sobota – a) św. Błażeja, Biskupa i Męczennika (4kl.); Msza św. z formularza: 3 Msza o NMP „Salve, sancta Parens” (4kl.).

2) W piątek, w uroczystość Oczyszczenia NMP, przed Mszą św., nastąpi poświęcenie przyniesionych przez wiernych gromnic oraz procesja wewnątrz świątyni. Ze względu na uroczystą liturgię Spowiedź Pierwszopiątkowa będzie utrudniona.

3) W sobotę po Mszy św., we wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo gardeł i osób cierpiących na schorzenia laryngologiczne. Po Nabożeństwie Błażejkowym, wystawienie Najświętszego Sakramentu i całonocna adoracja. Lista z dyżurami na poszczególne godziny w przedsionku kościoła.

4) Kompleta – wieczorna modlitwa brewiarzowa – z modlitwami za Kościół w każdą niedzielę o godz. 20:00.

5) Szczeciński Klub Polonia Christiana, w ramach Filmowych Czwartków w Młynie, w nawiązaniu do przygotowywanej obecnie w Polsce liberalizacji prawa aborcyjnego, serdecznie zaprasza na amerykański film, którego fabuła oparta jest na faktach, a przedstawia historie różnych osób, których zakulisowe działania doprowadziły do zalegalizowania aborcji na terenie USA w 1973 r. Projekcja odbędzie się w najbliższy czwartek – 01.02 – o godz. 19:15 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. Wstęp wolny.

6) Trwa wizyta kolędowa. Lista z planem Kolędy znajduje się w przedsionku kościoła, w naszej aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej.

7) Ze względu na czas kolędy, zajęcia dodatkowe dla dzieci są zawieszone (katechezy dla obu grup i kółko chemiczne).

8) Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież (do 18 r.ż.) do założenia dziecięcej Róży Różańcowej. Jej zelatorką została pani Beata Grabczak.

9) W dniach 16 – 17 lutego odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana2024. Szczegóły poniżej.

10) Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie odbywa się w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

11) Dziękuję za prace przy rozbieraniu Żłóbka i bożonarodzeniowego wystroju kościoła.

12) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym, Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

13) Dzięki naszym dobroczyńcom udało się zakupić, zawieszone przedwczoraj przy obrazie św. Józefa, dwie gotyckie figury – Matki Bożej i św. Jana – głównych Patronów Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim dbającym o świątynię i jej godny wystrój!


14) Przypominamy i prosimy o rozpropagowanie możliwości odliczenia 1,5% podatku na rzecz naszego Kościoła Rektoralnego:

KRS 0000507234 (Fundacja Fani Mani)
CEL: 35448

15) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Rektor kościoła ks. Paweł Korupka

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Duszpasterstw Tradycji na Jasną Górę
Tradiclaromontana 2024

W dniach 16 – 17 lutego odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana 2024.

W pielgrzymce uczestniczą wierni z wszystkich duszpasterstw i wspólnot Tradycji Łacińskiej w Polsce. Pielgrzymka za fundament przyjmuje szczególne oddanie się pod opiekę Jasnogórskiej Matki Kościoła, zawierzając jej wiernych Tradycji Łacińskiej i cały Kościół.

W programie pielgrzymki m.in. uroczyste Msze Święte w tradycyjnej formie Rytu Rzymskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Bazylice Jasnogórskiej, tradycyjne nabożeństwa, Apel Jasnogórski, konferencje duchowe oraz spotkanie formacyjne. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie zwyczajowo Akt Zawierzenia Wiernych Tradycji Łacińskiej.

W pielgrzymce można wziąć udział w wymiarze dwóch lub jednego dnia oraz duchowo. Uczestnictwo w pielgrzymce wymaga  dokonania zapisu do uczestnictwa przez formularz dostępny na stronie internetowej pielgrzymki. Osoby mające problemy
z obsługą Internetu, w drodze wyjątku, mogą się zapisać telefonicznie.

Liczne uczestnictwo wiernych Tradycji Łacińskiej w tym największym dorocznym ogólnopolskim wydarzeniu dedykowanym tym wiernym jest głosem wołającym o stałe uwzględnianie wrażliwości liturgicznej tych wiernych i otaczanie ich życzliwą troską duszpasterską we wszystkich diecezjach naszego kraju.

Wszelkie szczegółowe informacje o pielgrzymce podano na stronie internetowej:

www.tradiclaromontana.pl

tel. (34) 341-00-21

P R O G R A M

16 lutego (piątek)      13:30   Msza św. (kaplica Cudownego Obrazu)

                                    17:00   Droga Krzyżowa

                                    19:45   Nieszpory Ludowe

                                    21:00   Apel Jasnogórski

17 lutego (sobota)      5:30     Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

                                    10:00   Msza św. (Bazylika Jasnogórska)

                                    14:00   Konferencja

                                    15:00   Akt zawierzenia

Categories: Aktualności