1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, będziemy wspominali:

poniedziałek – św. Wincentego i Anastazego, Męczenników (3kl.)
wtorek – św. Rajmunda z Pennafort, Wyznawcy (3kl.)
środa – św. Tymoteusza, Biskupa i Męczennika (3kl.)
czwartek – Nawrócenie św. Pawła (3kl.)
piątek – św. Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika (3kl.)
sobota – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła (3kl.)

2) Szczeciński Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na konferencję o. dr. Michała Chaberka OP pt: „Czy Katolik może być ewolucjonistą?”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek – 25.01.2024 r., o godz. 19:15 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. Wstęp wolny.

3) Do 25 stycznia trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, stąd codziennie, po każdej Mszy św., modlimy się o powrót na łono Kościoła Katolickiego tych, którzy na przestrzeni dziejów od niego odpadli.

4) Trwa wizyta kolędowa. Lista z planem Kolędy znajduje się w przedsionku kościoła, w naszej aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej. Karty zgłoszeniowe znajdują się w przedsionku. Po ich wypełnieniu należy przynieść je do zakrystii. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia na miesiąc luty.

5) Ze względu na czas kolędy, zajęcia dodatkowe dla dzieci są zawieszone (katechezy dla obu grup i kółko chemiczne).

6) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

7) W miniony piątek zakupiliśmy 3 tony ekogroszku w kwocie 4800zł. Bardzo dziękuję panu Robertowi za udostępnienie pracowników, którzy wnieśli całość do piwnicy.

8) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym, Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

9) Przypominamy i prosimy o rozpropagowanie możliwości odliczenia 1,5% podatku na rzecz naszego Kościoła Rektoralnego.

10) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

11) INTENCJA MSZY ŚW.: Dziękczynno-błagalna z okazji 18 lat małżeństwa Krzysztofa i Anny Adamiaków.

Categories: Aktualności