>>> 3. rocznica poświęcenia Kościoła Rektoralnego pw. Św. Józefa w Szczecinie <<<

1) Kalendarz liturgiczny: 1 styczniaNowy Rok – Msza św. o godz. 10:30 (nie będzie Mszy św. o godz. 8:00); 2 stycznia – święto Najświętszego Imienia Jezus (2kl.); a w najbliższą sobotę – 6 stycznia – święto Objawienia Pańskiego (1kl.).

2) W pierwszą środę miesiąca – 3 stycznia – Msza św. śpiewana, wotywna ku czci św. Józefa w intencji naszych Dobroczyńców i Ofiarodawców.

3) W tym tygodniu pierwszy czwartek – piątek – sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

4) W Objawienie Pańskie – 6 stycznia – będzie sprawowana jedna Msza św. o godz. 10:30, natomiast o godz. 18:00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i całonocna, pierwszosobotnia adoracja Najświętszego Sakramentu. Lista z dyżurami na poszczególne godziny w przedsionku kościoła.

5) W tym dniu poświęcimy także złoto, kadzidło i kredę. Złoto do poświęcenia przyjmujemy jako dar dla świątyni.

6) W uroczystość Objawienia Pańskiego, po Mszy św. o godz. 10:30, wystawiane będą, w Dużej Auli, Jasełka przygotowywane przez dzieci naszego Duszpasterstwa. Dzisiaj po Mszy św. będą zbierane ofiary, za które będą zakupione upominki dla zaangażowanych dzieci.

7) W Nowym Roku rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Lista z planem Kolędy znajduje się w przedsionku kościoła oraz w naszej aplikacji i na stronie internetowej. Karty zgłoszeniowe znajdują się w przedsionku. Po ich wypełnieniu należy przynieść je do zakrystii.

8) Ze względu na czas kolędy, zajęcia dodatkowe dla dzieci są zawieszone (katechezy dla obu grup i kółko chemiczne).

9) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

10) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

11) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności