1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali:

poniedziałek – św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy (3 kl.)
wtorek Wtorek po 1 Niedzieli Adwentu (3 kl.)
środa – św. Mikołaja, Biskupa i Wyznawcy (3 kl.)
czwartek – św. Ambrożego, Biskupa, Wyznawcy, Doktora Kościoła (3 kl.)
piątek – Niepokalanego Poczęcia NMP (1 kl.)
sobota Sobota po 1 Niedzieli Adwentu (3 kl.)

2) W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Piotr Buda IBP. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas Sumy o godz. 10:30; natomiast od poniedziałku do środy – po Mszy św. Od poniedziałku do środy będzie można złożyć swoją ofiarę dla Ojca Rekolekcjonisty – dar naszej wdzięczności za wygłoszone nauki.

PORZĄDEK REKOLEKCJI

10 XII (niedziela) – 10:30 Msza św. z nauką rekolekcyjną
11 XII (poniedziałek) – 18:00 Msza św.; ok. 18:45 Nauka rekolekcyjna
12 XII (wtorek) – 18:00 Msza św.; ok. 18:45 Nauka rekolekcyjna
13 XII (środa) – 18:00 Msza św.; ok. 18:45 Nauka rekolekcyjna

3) Ze względu na mój wyjazd na rekolekcje, w tym tygodniu nie będzie: katechezy dla najmłodszej grupy oraz zajęć z chemii.

4) Katecheza dla starszej grupy – piątek, godz. 17:00.

5) Uroczyste Msze św. Roratnie będą sprawowane: 6, 9, 13 i 16 grudnia. Ze względu na fakt, że Msze św. Roratnie sprawowane są w całkowitej ciemności, prosimy o zabieranie świec lub lampionów, które umożliwią korzystanie z modlitewników w czasie Mszy św.

6) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów znajdu-jącą się w przedsionku kościoła.

7) Zapraszamy także do zakupu wieńców adwentowych. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na zakup mosiężnego krzyża procesyjnego do naszego kościoła (3800zł). Proponowana cena każdego wieńca to 60zł. Bardzo dziękuje dzieciom i dorosłym, którzy poświęcili swój czas na wykonanie świątecznych dekoracji.

8) Szczeciński Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza, w najbliższy czwartek, na godz. 19:15, do Starego Młyna przy ul. Szerokiej 19 na spotkanie z ks. dr. Dawidem Pietrasem FSSP. Temat spotkania „Sytuacja prawna Mszy Trydenckiej po Traditionis costodes papieża Franciszka. Czy grozi nam wygaśniecie Mszy w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego?”. Wstęp wolny.

9) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na Fundusz Kwiatowy.

10) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności