1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali:

poniedziałek – feria (Msza św. wotywna o Trójcy Przenajświętszej)
wtorek – feria (Msza św. wotywna o Aniołach)
środa – feria (Msza św. wotywna o Św. Józefie)
czwartek – św. Andrzeja, Apostoła (2 kl.)
piątek (1.XII) – feria
sobota – Św. Bibiany, Dziewicy i Męczennicy

2) W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania i duchowej odnowy przed Narodzinami Jezusa Chrystusa.

3) Rekolekcje adwentowe w naszym kościele rozpoczną się w 2. Niedzielę Adwentu (10.XII). Poprowadzi je ks. Piotr Buda IBP.

4) Nabożeństwa Wypominkowe, przez cały listopad, po każdej Mszy św.

5) Zbiórka ministrancka – wtorek, godz. 19:00.

6) Zajęcia dodatkowe dla dzieci w tym tygodniu:
katecheza dla najmłodszej grupy – czwartek, godz. 17:00;
katecheza dla starszej grupy – piątek, godz. 16:30;
zajęcia z chemii – sobota, godz. 15:00.

7) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

a) Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:15. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. W przedsionku kościoła wymiana kart zelatorskich dla wszystkich członków Straży NSPJ.

b) Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w sobotę (2.XII), a zakończy w niedzielę o godz. 7:30. Zapisy na poszczególne godziny adoracji w przedsionku kościoła.

8) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

9) W najbliższy wtorek o godz. 19:00, w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19, odbędzie się spotkanie otwarte z Dominikaninem o. Jackiem Nockowskim – dr. medycyny, filozofem oraz autorem książek i wielu publikacji dotyczących tzw. „śmierci mózgowej”. Wstęp wolny.

10) W naszym sklepiku dostępne są już tradycyjne kalendarze ścienne na nowy rok.

11) Zapraszamy także do zakupu wieńców adwentowych. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na zakup mosiężnego krzyża procesyjnego do naszego kościoła (3800zł). Proponowana cena każdego wieńca to 60zł. Bardzo dziękuje dzieciom i dorosłym, którzy poświęcili swój czas na wykonanie świątecznych dekoracji.

DOCHÓD ZE SPRZEDAŻY WIEŃCÓW PRZEZNACZAMY NA ZAKUP
NEOGOTYCKIEGO KRZYŻA PROCESYJNEGO (3800zł)

12) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

13) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności