1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali:

poniedziałek feria (4 klasy)
wtorek feria (4 kl.)
środa feria (4 kl.) – Msza św. wotywna o św. Józefie
czwartek – Rocznica Konsekracji Bazyliki Najśw. Zbawiciela na Lateranie (2 kl.)
piątek – św. Andrzeja z Avelino, Wyznawcy (3 kl.)
sobota – Św. Marcina, Biskupa i Wyznawcy (3 kl.)

2) Nabożeństwa Wypominkowe, przez cały listopad, po każdej Mszy św. W przedsionku kościoła, w przegródkach, dostępne są karty wypominkowe. Prosimy je czytelnie wypisać, przeciąć na pół i wypisaną stronę złożyć do skarbony przy wejściu do kościoła.

3) Przypominamy, że do 8 listopada możemy uzyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. W tym dniu należy nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego oraz przyjąć Komunię Świętą.

4) Zbiórka ministrancka – wtorek, godz. 19:00.

5) Zajęcia dodatkowe dla dzieci w tym tygodniu:

  • katecheza dla najmłodszej grupy – czwartek, godz. 17:00
  • katecheza dla starszej grupy – piątek, godz. 17:00
  • zajęcia z chemii – sobota, godz. 15:00.

6) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

7) Dzisiaj następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja papieska na listopad: Módlmy się za Papieża, aby w wypełnianiu swojej misji nieustannie towarzyszył w wierze owczarni powierzonej mu przez Jezusa i zawsze z pomocą Ducha Świętego.

8) Szczeciński Klub Polonia Christiana, w ramach Filmowych Czwartków w Młynie serdecznie zaprasza na drugi odcinek amerykańskiego filmu pt.: „Msza Wszechczasów”. Projekcja w najbliższy czwartek (9.11.), o godz. 19:15 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. Wstęp wolny.

9) Szczecińskie Centrum Wspierania Rodziny, w sobotę 18.11., organizuje ostatni w tym roku cykl wykładów: „Jak chronić dzieci przed uzależnieniami”. Warsztaty adresowane są przede wszystkim do rodziców, ale zaproszeni są wszyscy dorośli bowiem współczesne zagrożenia działają wyjątkowo podstępnie atakując całe rodziny. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

10) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

11) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności