1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali:
poniedziałek feria (4 klasy);
wtorek feria (4 kl.);
środa UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 kl.) Msza św. godz. 8:00 i 10:30
czwartek DZIEŃ ZADUSZNY (1 kl.) Msza św. godz. 18:00
piątek feria;
sobota – Św. Karola Boromeusza, Biskupa i Wyznawcy (3 klasy).

2) W Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek niedzielny – Msza św. o godz. 8:00 i 10:30.

3) W Dniu Zadusznym (2.11.) sprawowana będzie uroczysta Msza św. Requiem z absolucją za zmarłych o godz. 18:00.

4) Nabożeństwa Wypominkowe, przez cały listopad, po każdej Mszy św. W przedsionku kościoła, w przegródkach, dostępne są karty wypominkowe. Prosimy je czytelnie wypisać, przeciąć na pół i wypisaną stronę złożyć do skarbony przy wejściu do kościoła.

5) Przypominamy, że od 1-8 listopada możemy uzyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. W tym dniu należy nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego oraz przyjąć Komunię Świętą.

6) Zbiórka ministranckapróba przed Zaduszkami, wtorek, godz. 19:00.

7) Zajęcia dodatkowe dla dzieci w tym tygodniu:

katecheza dla starszej grupy – piątek, godz. 16:15
kółko chemiczne – sobota, godz. 15:00.

8) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
a) Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pierwszopiątkowe.
b) Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po sobotniej Mszy św. Lista dyżurów na poszczególne godziny adoracji znajduje się w przedsionku kościoła.

9) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

10) W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11) Szkoła Carolus zatrudni księgowo-kadrową. Wymagane doświadczenie pracy w szkole. Szczegóły u dyrektora szkoły – pana Kamila Szałaty.

12) Serdecznie zapraszamy do włączenia się w naszą Duszpasterską krucjatę modlitewną za kapłanów diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Trwa ona nieustannie już 6 rok. Rozpoczynając, modliliśmy się za 8 Kapłanów, a obecnie otaczamy modlitwą 15 księży i 4 kleryków. Krucjata polega na codziennym odmawianiu modlitwy za Kapłanów św. Tereski od Dzieciątka Jezus oraz „Pod Twoją obronę” za wyznaczonego Kapłana. Kontakt do osoby prowadzącej na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

13) Szczeciński Klub Polonia Christiana, w ramach Filmowych Czwartków w Młynie serdecznie zaprasza na film pt.: „Umrzesz. I co dalej?”. Materiał jest refleksją nad prawdą która dotyczy rozłączenia się duszy od ciała, śmierci i czyśćca. Projekcja w najbliższy czwartek o godz. 19:15, w Starym Młynie, ul. Szeroka 19. Wstęp wolny.

14) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygo-dniowym, środowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

15) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności