1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali:

poniedziałek – feria;
wtorek – Najświętszego Imienia Maryi;
środa – wotywna o Św. Józefie;
czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
piątek – Siedmiu Boleści NMP;
sobota – Św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Męczenników.

2) W najbliższą niedzielę, wyjątkowo, nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 (!). Zapraszamy wszystkich na Sumę o godz. 10:30.

3) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

4) Przypominamy, że do 30 września istnieje możliwość zapisania lub przepisania dzieci do naszej Szkoły Podstawowej Carolus. Szczegóły u dyrektora nowopowstałej placówki – pana Kamila Szałaty.

5) Szczecińskie Centrum Wspierania Rodziny zaprasza na warsztaty „Jak ochronić dziecko przed uzależnieniami?” Spotkania odbywać się będą w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. w wybrane piątki i soboty. Szczegółowy plan znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

6) Dziękuję za zorganizowanie wczorajszej, już czwartej, pieszej pielgrzymki naszego Duszpasterstwa do Sanktuarium Matki Bożej w Resku. Moje podziękowanie kieruję najpierw do pana Kamila Szałaty, który, pomimo licznych obowiązków, podjął się organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękuję osobom, które podjęły się pomocy w przeprowadzeniu pielgrzymki. Dziękujemy za zorganizowanie poczęstunku i gościnę dla mieszkańców Jarchlina i Łosośnicy. Dziękuję kapłanom – kustoszom z Nowogardu i Reska – ks. Grzegorzowi Gruszce i ks. kan. Marianowi Kapturowi oraz ks. Sylwestrowi, ks. Bartoszowi oraz ks. Mateuszowi za podjęcie posługi duszpasterskiej podczas pielgrzymki. Na drodze było nas ponad 70 osób, na Mszy św. ok. 120. Dziękuję za podjęcie trudu pielgrzymowania i życzę wielu owoców tego świętego czasu.

7) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

8) Dzisiaj, po Mszach świętych, zbieramy ofiary na fundusz kwiatowy.

9) Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach przy naszym kościele. Wykop został pogłębiony w wystarczającym zakresie. Proszę jedynie o wywóz resztki ziemi z wykopu.

10) Zapraszamy do zainstalowania mobilnej aplikacji naszego Duszpasterstwa. Wysyłane powiadomienia można wyświetlić ponownie po kliknięciu ikony dzwoneczka, znajdującego się w prawym górnym rogu okna aplikacji.

11) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności