1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali:

poniedziałek – feria;
wtorek – Św. Wawrzyńca Justiniani, Biskupa i Wyznawcy;
środa – wotywna o Św. Józefie;
czwartek – Bł. Melchiora Grodzieckiego, Męczennika;
piątek – Narodzenie NMP;
sobota – 5 Msza o NMP, Salve, Sancta Parens.

2) W środę zapraszamy na Mszę św. śpiewaną ku czci św. Józefa. Po Mszy św. nabożeństwo do Św. Józefa.

3) W sobotę piesza pielgrzymka naszego Duszpasterstwa z sanktuarium św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Resku. Nabożeństwo na rozpoczęcie pielgrzymki w Nowogardzie o godz. 8:00. Msza św. w reskim sanktuarium o godz. 16:30. Zapraszamy choćby na samą Mszę św.

4) Sobotnia Msza św. w kościele rektoralnym, bez zmian, o godz. 18:00.

5) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła. Ze względu na pielgrzymkę istnieje możliwość posprzątania w piątek po Mszy św. wieczornej.

6) Wczoraj odprawiliśmy Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego, zwłaszcza dla uczniów nowopowstałej szkoły podstawowej „Carolus”. Przypominamy, że do 30 września istnieje możliwość zapisania lub przepisania dzieci do naszej szkoły. Szczegóły u dyrektora nowopowstałej placówki – pana Kamila Szałaty.

7) Dzisiaj po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja papieska na wrzesień: Módlmy się za ludzi żyjących na marginesie społeczeństwa i w nieludzkich warunkach egzystencjalnych.

8) Członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, którzy nie odebrali wczoraj swoich biletów zelatorskich do rozważań na najbliższy miesiąc, będą mogli to zrobić po Mszy św. (koszyk w przedsionku kościoła). Ich wymiana nastąpi w następny pierwszy piątek miesiąca.

9) Szczecińskie Centrum Wspierania Rodziny zaprasza na warsztaty „Jak ochronić dziecko przed uzależnieniami?” Spotkania odbywać się będą w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. w wybrane piątki i soboty. Szczegółowy plan znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

10) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

11) W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na fundusz kwiatowy.

12) W minionym tygodniu zakończyliśmy montaż nakładek witrażowych na nasze okna. Bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom za wsparcie tych prac.

13) Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach przy naszym kościele. Nadal potrzebne są ręce do pracy przy pogłębieniu wykopu i wywózce ziemi.

14) Zapraszamy do zainstalowania mobilnej aplikacji naszego Duszpasterstwa. Wysyłane powiadomienia można wyświetlić ponownie po kliknięciu ikony dzwoneczka, znajdującego się w prawym górnym rogu okna aplikacji.

15) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności