1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali:

poniedziałek – Wigilia Wniebowzięcia NMP;
wtorek Wniebowzięcie NMP (Matki Bożej Zielnej);
środa – Św. Joachima, Ojca NMP;
czwartek – Św. Jacka, Wyznawcy;
piątek – feria;
sobota – Św. Jana Eudes, Wyznawcy.

2) We wtorek (15 sierpnia) w Święto Wniebowzięcia NMP – Msza św. o godz. 10:30. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00. W tym dniu święcimy zioła, kwiaty i owoce – pierwociny tegorocznych zbiorów. Przypominam, że Wniebowzięcie NMP jest świętem nakazanym.

3) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła. Jak dotąd nie wpisał się nikt na najbliższą sobotę.

4) Spotkanie rekrutacyjne do naszej szkoły – 21 sierpnia, o godz. 19:00 w auli obok kaplicy.

5) Czwarta Piesza pielgrzymka naszego Duszpasterstwa do sanktuarium Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Resku, odbędzie się w sobotę 9 września. Zapisy w sklepiku.

6) Zapraszamy na nasze coroczne rekolekcje w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie, w dniach 6-8 października. Zapisy w sklepiku.

7) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

8) Dzisiaj po mszach św. zbierane ofiary na Fundusz Kwiatowy.

9) Bardzo dziękuję panu Arkadiuszowi i Krzysztofowi za pomoc w usunięciu betonowej opaski wzdłuż ściany kościoła, natomiast panu Marcinowi za rozpoczęcie wykopów. Pilnie potrzebujemy osób, które dokończą odkopanie ściany. Pracować można w dowolnej porze dnia. Sprzęt roboczy jest ogólnie dostępny. Prosimy także o pomoc w innych pracach. Szczegółowa lista znajduje się w przedsionku kościoła.

10) Zapraszamy do zainstalowania mobilnej aplikacji naszego Duszpasterstwa. Możemy ją bezpłatnie pobrać: dla systemu Android ze sklepu GooglePlay, natomiast dla systemu iOS ze sklepu AppStore. W przypadku jakichkolwiek trudności, prosimy zgłosić się do zakrystii.

11) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności