1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali:

poniedziałek – Św. Augustyna, Wyznawcy;
wtorek – Ścięcie Św. Jana Chrzciciela;
środa – Św. Róży z Limy, Dziewicy;
czwartek – Św. Rajmunda Nonnata, Wyznawcy;
piątek (1.09.) – Bł. Bronisławy, Dziewicy;
sobota – Św. Stefana, Króla i Wyznawcy.

2) Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.

3) Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i rodziców, zwłaszcza uczniów nowopowstałej szkoły podstawowej „Carolus” w sobotę, o godz. 12:00.

4) Przypominamy, że nadal można zapisać dzieci do naszej szkoły. Szczegóły u dyrektora nowopowstałej placówki – pana Kamila Szałaty.

5) W tym tygodniu, 1.09., przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy szczególnie wszystkich członków Straży Honorowej NSPJ.

6) W najbliższą sobotę – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu (19:00 – 7:30). Zapisy na poszczególne godziny w przedsionku kościoła.

7) W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8) Czwarta Piesza pielgrzymka naszego Duszpasterstwa do sanktuarium Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Resku, odbędzie się w sobotę 9 września. Pielgrzymka rozpo-cznie się Nabożeństwem w sanktuarium Św. Rafała Kalinowskiego o godz. 8:00. Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Resku ok. godz. 16:30. Zapisy w sklepiku.

9) Zapraszamy na nasze coroczne rekolekcje w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie, w dniach 6-8 października. Zapisy w sklepiku.

10) Bardzo dziękuję za składane ofiary. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w cotygodniowym, środowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz Mszy św., sprawowanej w intencji naszych dobrodziejów w każdą pierwszą środę miesiąca.

a) Zostały już zamówione brakujące witraże na pozostałe okna.
b) W tym tygodniu otrzymamy również opracowania architektoniczne dla krzyży szczytowych.

11) Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach przy naszym kościele: za kontynuowanie wykopu, wywóz ziemi, przycięcie żywopłotu, montaż brakujących zamków w drzwiach. Przypominam, że nadal potrzebne są ręce do pracy – szczególnie przy pogłębianiu wykopu. Jutro podejmujemy także prace przy naprawie instalacji grzewczej.

12) Zapraszamy do zainstalowania mobilnej aplikacji naszego Duszpasterstwa.

13) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.

Categories: Aktualności