Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą
i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną.
Gdzie bowiem jest wasz skarb, tam będzie i wasze serce.
Mt 6, 20-21

Laudetur Iesus Christus!

Zwracam się z ogromną prośbą o przekazanie i rozpropagowanie możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz kościoła rektoralnego pw. Św. Józefa w Szczecinie.

Nasz kościół rektoralny pw. Św. Józefa, decyzją Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego J.E. Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi jest siedzibą Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior”, które skupia przy sobie wszystkich wiernych przywiązanych do Mszy św. Trydenckiej.

Chociaż wierni mają hojne i gorące serca, to aktualne potrzeby związane z remontem naszego kościoła, ze względu na ich zakres, przerastają nasze wspólne możliwości finansowe.

Zwracam się zatem z nadzieją do wszystkich, którym Msza św. Trydencka jest droga i którzy zwracają swoją uwagę i troskę, żeby mogłaby być sprawowana godnie i w godnych warunkach, aby przekazali na rzecz naszej świątyni 1,5% swojego podatku.

Ośmielam się o to prosić ze względu na to, że nie wszystkie parafie czy Duszpasterstwa Tradycji mają taką możliwość, więc nie ujmuje to w żaden sposób wsparcia, jakie kierowane jest w stronę rodzinnych parafii czy innych Duszpasterstw.

Nasz kościół, będący pod kuratelą Miejskiego Konserwatora Zabytków, wymaga wielu prac remontowych. Musimy wymienić wielkopowierzchniowe okna, zerwać dotychczasową posadzkę i założyć nową, otynkować i pomalować wnętrze, wymienić instalację elektryczną oraz system centralnego ogrzewania.
Dopiero po wykonaniu tych prac możemy skupić się na zakupie albo budowie nowego ołtarza, który będzie można konsekrować.

Nasi wierni od wielu lat codziennie poszczą w intencji naszego Duszpasterstwa i jego spraw; tworzą już 7 Róż Żywego Różańca, a kilkadziesiąt osób należy do Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla dzieci z zakresu muzyki, języków obcych (język angielski, niemiecki, a w przyszłości łacina) oraz nauk przyrodniczych (chemia, fizyka, biologia i geografia). Nasi kapłani pomagają także w prowadzeniu katechezy dla dwóch grup wiekowych. Istnieje także możliwość zapisania dzieci na zajęcia z kaligrafii.

Msze św. sprawowane są codziennie, a w niedzielę jest możliwość uczestniczenia w dwóch Mszach św. niedzielnych oraz wieczornej Komplecie z modlitwami za Kościół Święty.

W naszym kościele sprawujemy wszystkie nabożeństwa okresowe – Różaniec w październiku, Wypominki – w listopadzie, Roraty – w grudniu, Nabożeństwa Majowe – w maju, Nabożeństwa czerwcowe – w czerwcu, Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale – w okresie Wielkiego Postu.

Od dwóch lat, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, trwamy na modlitwie podczas całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Naszą siłą jest Najświętsza Eucharystia, do której prowadzą nas Maryja i Św. Józef – patron naszego kościoła i Duszpasterstwa.

To dlatego, w sobotę, w pobliżu liturgicznego wspomnienia Imienia Maryi, organizujemy piesze pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Resku; a w październiku, w okolicy wspomnienia Macierzyństwa NMP, gromadzimy się na rekolekcjach rodzinnych w Mrzeżynie, które sąsiaduje z sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie.

Mamy też wielu orędowników w niebie, ponieważ żywo czcimy Świętych, których Relikwie odbierają słuszną cześć na ołtarzach w naszym kościele rektoralnym: Św. Józef Sebastian Pelczar, którego 100. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku (zamówiony obraz z Jego wizerunkiem planujemy poświęcić podczas odpustu – 19 marca), Św. Jan Apostoł, Św. Herman i Achilles – franciszkanie zamęczeni przez hitlerowców pod-czas II Wojny Światowej, Św. Józef Bilczewski, Św. Jadwiga Śląska, Św. Maksymilian Maria Kolbe oraz św. Paweł od Krzyża. Ich wizerunki planujemy powiesić na ścianach naszego kościoła, aby przykład ich życia mógł oddziaływać i pociągać przyszłe pokolenia.

Za naszych Dobroczyńców i Ofiarodawców modlimy się każdego tygodnia podczas środowych Nabożeństw do Świętego Józefa, a w pierwsze środy miesiąca sprawowana jest w ich intencji Msza św.
Zachęcam zatem do włączenia się do tego duchowego dzieła, które pod okiem św. Józefa powstaje w naszym kościele rektoralnym, zachęcam i proszę żeby gromadzić sobie skarby
w Niebie, gdzie zamienią się one w łaskę, a ziemska spuścizna pozostawiona dzięki Waszemu wsparciu, ewangelizować będzie przyszłe pokolenia i w naszym imieniu będzie oddawać chwałę Bożą.

Dziękując za każdy przejaw wsparcia, zanoszę Wasze sprawy i intencje przed ołtarz, prosząc św. Józefa o ich przedstawienie Najwyższemu Bogu.

Rektor kościoła
ks. Paweł Korupka

Wsparcie kościoła rektoralnego pw. Św. Józefa:
1,5% podatku: KRS 0000507234 (Fundacja Fani Mani) CEL: 35448

Kościół Rektoralny:
PKO BP 08 1020 4795 0000 9602 0497 7809

Zajęcia dodatkowe dla dzieci:
Fundacja Deus Vult
BNP Paribas 78 1600 1462 1866 5182 2000 0001

Categories: Aktualności