Kapłani

Kapłani

Art. 1. Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana X1XIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. (...) Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Art. 2. W Mszach odprawianych bez udziału ludu, każdy ksiądz katolicki obrządku łacińskiego, diecezjalny czy zakonny, może używać Mszału Rzymskiego ogłoszonego przez bł. Jana XXIII w 1962, lub Mszału Rzymskiego ogłoszonego przez Pawła VI w 1970, i może to robić każdego dnia z wyjątkiem Triduum Wielkanocnego. Dla takiego odprawiania, przy użyciu któregokolwiek z Mszałów, ksiądz nie potrzebuje żadnej zgody Stolicy Świętej ani Ordynariusza.

Art. 4. W Mszach odprawianych zgodnie z przepisami art. 2 mogą uczestniczyć z własnej woli – zachowując wszystkie normy prawne – wierni, którzy wyrażą taką chęć.

Art. 5. § 1. W parafiach, w których jest stale obecna grupa wiernych przywiązanych do wcześniejszych tradycji liturgicznych, proboszcz powinien chętnie przyjąć ich prośbę o odprawianie Mszy św. w rycie wg Mszału Rzymskiego ogłoszonego w 1962 r. i zapewnić aby dobro tych wiernych stało w zgodzie ze zwykłą opieką duszpasterską w parafii i pod kierunkiem biskupa zgodnie z kanonem 392, unikając niezgody i wybierając jedność Kościoła.

Benedykt XVI, List Apostolski <motu proprio> SUMMORUM PONTIFICUM, Rzym, 7-07-2007 r.
 

SZCZECIN

[1] Kaplica Tymczasowa pw. Św. Józefa (ul. Doktora Judyma 4) 
DNI POWSZEDNIE - 18:00, NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI godz. 10:30
| celebrans: ks. Paweł Korupka (Rektor Kościoła) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.kom. 789 354 642

[2]  Parafia bł. Jerzego Popiełuszki (osiedle nad Rudzianką) - kościół w budowie
NIEDZIELE - 8:00
| celebrans: ks. Sylwester Marcula (Proboszcz)
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

STARGARD

[1] Parafia pw. Ducha ŚwiętegoMsze Św. prywatne/ciche
Plac Ducha Świętego, 73-110 Stargard | celebrans: ks. Bartosz Wach Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

[2] Cerkiew Greckokatolicka pw. Św. Jozafata Kuncewicza - Msze Św. prywatne/ciche
ul. Młyńska 36, 73-110 Stargard | celebrans: ks. Bartosz Wach Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

SUCHAŃ

[1] Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy - Msze Św.
celebrans: ks. Mateusz Tschech Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NOWOGARD

[1] Parafia pw. Św. Rafała KalinowskiegoMsze Św. prywatne/ciche
ul. Jana Pawła II nr 2, 72-200 Nowogard | celebrans: ks. Bartosz Wach
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.