Aktualności

2022-08-07 OGŁOSZENIA | IX Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Jana Marii Vianneya, Wyznawcy;
WTOREK – Wigilia św. Wawrzyńca, Męczennika;
ŚRODA – Św. Wawrzyńca, Męczennika;
CZWARTEK – feria;
PIĄTEK – Św. Klary, Dziewicy;
SOBOTA – 5 Msza o NMP – Salve, Sancta Parens.
 
2) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
3) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła. 
 
4) Trzecia piesza pielgrzymka naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do sanktuarium w Resku, odbędzie się w sobotę 10 września. Poszukujemy nadal osób, które chciałyby pomóc w kierowaniu ruchem. Informacje i zapisy w sklepiku
 
5) Zapraszamy na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie w dniach 7-9 października. Rekolekcje poprowadzi x. Paweł Korupka. Zapisy w sklepiku.
 
6) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 

2022-07-24 OGŁOSZENIA - VII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa, Męczennika;
WTOREK – św. Anny, Matki NMP;
ŚRODA – Msza św. wotywna ku czci św. Józefa;
CZWARTEK – Św. Nazariusza i Celsa, Męczenników, Wiktora I, Papieża i Męczennika oraz Innocentego I, Papieża i Wyznawcy;
PIĄTEK – Św. Marty, Dziewicy;
SOBOTA – 5 Msza o NMP – Salve, Sancta Parens.
 
2) W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 9:00.
 
3) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
4) Dzisiaj po Mszy św. będą zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Sprawa dotyczy sprecyzowania i zaostrzenia przepisów w Kodeksie karnym w taki sposób, aby osoby przerywające Mszę Świętą, atakujące kapłanów, uszkadzające figury świętych czy kapliczki przydrożne odpowiadały za swoje czyny adekwatnie do prze-winienia. Przy obecnym prawie większość spraw jest umarzana lub otrzymujemy informacje o braku wszczęcia postępowania. Chcemy to zmienić i potrzebujemy podpisów, które są zbierane w całej Polsce.
 
5) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła. 
 
6) Trzecia piesza pielgrzymka naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do sanktuarium w Resku, odbędzie się w sobotę 10 września. Poszukujemy nadal osób, które chciałyby pomóc w kierowaniu ruchem. Informacje i zapisy w sklepiku
 
7) Zapraszamy na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie w dniach 7-9 października. Rekolekcje poprowadzi x. Paweł Korupka. Zapisy w sklepiku.
 
8) PODZIĘKOWANIA:
 
a) Dziękuję za waszą wdzięczność ks. Grzegorzowi, który zastępował mnie na początku lipca. Dzięki waszemu wsparciu można było kupić mu nową albę.
 
b) Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu w naszej wspólnocie JE. Ks. Bp. Athanasiusa Schneidera. Dziękuję osobom, które zadbały o otoczenie świątyni, przygotowanie pokoju gościnnego, auli, kolacji dla ks. Biskupa oraz poczęstunku w auli. Dziękuję zakrystianom, ministrantom, scholii gregoriańskiej oraz scholii dziecięcej. Dziękuję za zaangażowanie i pełen profesjonalizm, dzięki któremu mogliśmy zapewnić naszym gościom godziwe podjęcie.
 
9) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
10) Dziękuję ks. diakonowi Janowi Andrzejewskiemu IBP, który kończy jutro praktyki w naszym kościele, za posługę i pomoc w przygotowanie Mszy Pontyfikalnej oraz pracy kancelaryjnej.
 

2022-07-17 OGŁOSZENIA | VI Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Szymona z Lipnicy, Wyznawcy;
WTOREK – św. Wincentego a Paulo, Wyznawcy;
ŚRODA – Bł. Czesława, Wyznawcy;
CZWARTEK – Św. Wawrzyńca z Brindisi, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
PIĄTEK – Św. Marii Magdaleny, Pokutnicy;
SOBOTA – Św. Apolinarego, Biskupa i Męczennika.
 
Dodatkowe Msze św. w tym tygodniu:
poniedziałek, wtorek, środa – godz. 7:00.
W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 9:00.
 
 
2) W tym tygodniu przybędzie do naszego kościoła rektoralnego ks. Bp Athanasius Schneider. Z tej racji zapraszamy bardzo serdecznie:
 
a) We wtorek – na KONFERENCJĘ KSIĘDZA BISKUPA, w dużej auli na godz. 20:00.
b) W środę – na uroczystą MSZĘ ŚW. PONTYFIKALNĄ, którą poprzedzi SAKRAMENT BIERZMOWANIA udzielony naszej młodzieży. Uroczystości będą odbywać się według następującego porządku:
 
17:00 – przywitanie ks. Biskupa
17:30 – Sakrament Bierzmowania
18:00 – Msza św. Pontyfikalna
20:30 – Wspólna agapa. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu otoczenia świątyni a także pomoc w przygotowaniu poczęstunku w dużej i małej auli.
 
3) Próba dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w środę o godz. 16:00.
 
4) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
5) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła. 
 
6) Trzecia piesza pielgrzymka naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do sanktuarium w Resku, odbędzie się w sobotę 10 września. Poszukujemy nadal osób, które chciałyby pomóc w kierowaniu ruchem. Informacje i zapisy w sklepiku
 
7) Zapraszamy na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie w dniach 7-9 października. Rekolekcje poprowadzi x. Paweł Korupka. Zapisy w sklepiku.
 
8) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
9) Bardzo serdecznie dziękuję panu Zbigniewowi za dokonanie renowacji czterech ławek do naszego kościoła.
 

2022-07-03 OGŁOSZENIA | IV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, Św. Ottona - Patrona Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – feria;
WTOREK – św. Antoniego Zaccaria. Wyznawcy;
ŚRODA – feria;
ZWARTEK – Św. Cyryla i Metodego, Biskupów i Wyznawców;
PIĄTEK – Św. Elżbiety, Wdowy;
SOBOTA – Msza św. wotywna o NMP, Salve Sancta Parens.
 
2) Bardzo dziękuję za udział we wczorajszej uroczystości koronacji cudownego wizerunku Maryi Niepokalanej w Resku oraz trwanie na modlitwie podczas całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 
3) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę po Mszy św. wieczornej.
 
4) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
5) Kandydaci do Bierzmowania proszeni są o pilne dostarczenie metryk Chrztu św.
 
6) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Nowa lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
7) Mamy możliwość zakupienia dwóch nowych, dębowych konfesjonałów. Koszt jednego to 1000 zł. Prosimy o wsparcie tego zbożnego celu. Jeden konfesjonał ustawiony będzie na górze, drugi pod chórem.
8) Od 4-16 lipca będę przebywał w Licheniu, gdzie organizowane są warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi dla ministrantów, scholii i kapłanów uczących się Mszy św. trydenckiej. Dzisiaj będzie ostania możliwość wsparcia finansowego naszych ministrantów udających się na te warsztaty. Bardzo dziękuję za dotychczasowe ofiary. Dzięki nim mogliśmy pokryć połowę kosztów pobytu dla 4 z 5 osób uczestniczących w warsztatach.
 
9) W związku z moim wyjazdem do Lichenia oraz zaplanowanym na przełomie lipca i sierpnia urlopem, będą mnie zastępowali różni kapłani. Bezpośredni kontakt ze mną będzie możliwy w tym czasie jedynie w sposób mejlowy albo telefoniczny.
 
10) Proszę o zarezerwowanie czasu w środę 20 lipca. Odwiedzi nas w tym dniu J.E. Ks. bp Athanasius Schneider. O godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta, pontyfikalna Msza św., natomiast po Mszy św. chcielibyśmy zorganizować wspólną agapę w dużej auli. Prosimy zatem o obecność oraz przygotowanie słodkich i słonych przekąsek do przedłużenia naszego wspólnego świętowania.
 
11) Fundacja bł. Karola Habsburga zaprasza na stanowe dni skupienia, które odbędą się w soboty: 09 lipca dla niewiast oraz 16 lipca dla mężczyzn. Konferencje wygłosi x. Grzegorz Śniadoch IBP. Zapisy w sklepiku.
 
12) Zapraszamy na 3 pielgrzymkę naszego duszpasterstwa z Nowogardu do sanktuarium w Resku, która odbędzie się w sobotę 10 września. Poszukujemy wciąż osób, które chciałyby pomóc w kierowaniu ruchem. Informacje i zapisy w sklepiku
 
13) Zapraszamy na rekolekcje naszego duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie w dniach 7-9 października. Rekolekcje poprowadzi x. Paweł Korupka. Zapisy w sklepiku.
 
14) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. Zaplanowane wydatki na najbliższy czas, to zakup elektrycznej kuchenki z piekarnikiem oraz dwóch konfesjonałów do naszego kościoła.
 

2022-06-29 OGŁOSZENIA | III Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – feria;
WTOREK – Wigilia śś. Apostołów Piotra i Pawła;
ŚRODA – Św. Piotra i Pawła, Apostołów;
CZWARTEK – Wspomnienie św. Pawła, Apostoła;
PIĄTEK – Uroczystość Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa;
SOBOTA – Nawiedzenia NMP.
 
2) W najbliższą środę zapraszam na Mszę św. imieninową. Natomiast po Mszy św., zapraszam do auli na poczęstunek. Proszę o przyniesienie co nieco „na ząb” dla wspólnego świętowania.
 
3) W sobotę odbędzie się koronacja cudownego wizerunku Matki Bożej Reskiej. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. O godz. 10:00 nastąpi poświęcenie tablicy upamiętniającej posługę i męczeńską śmierć SS. Boromeuszek, opiekujących się obrazem Matki Bożej Reskiej, natomiast o godz. 11:00, w sanktuarium, odbędzie się uroczysta Msza św. z obrzędem koronacji, której dokona ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.
 
4) Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie po zakończeniu Mszy św.
 
5) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę, w połączeniu z Nabożeństwem Czerwcowym.
 
6) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
7) W przyszłym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 
 
8) Spowiedź pierwszopiątkowe od godz. 17:00.
 
9) Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, w najbliższą sobotę (2.07.), rozpocznie się po wieczornej Mszy św. i potrwa do niedzieli, do godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów wyłożoną w przedsionku kościoła.
 
10) W najbliższy piątek rozpoczynamy nowy miesiąc – lipiec – poświęcony czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii do Krwi Chrystusa.
 
11) Kandydaci do Bierzmowania proszeni są o pilne dostarczenie metryk Chrztu św.
 
12) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Nowa lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
13) Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim czasie realizowały różne prace przy naszej kaplicy. W sposób szczególnie dziękuję panu Tomaszowi, za wykonanie aneksu kuchennego w salce przy małej auli oraz panu Marcinowi, za podjęcie się malowania okien naszej świątyni. W związku z dużym zakresem prac, prosimy nadal inne osoby o pomoc.
 
14) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 

2022-06-19 OGŁOSZENIA | II Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – feria;
WTOREK – Św. Alojzego Gonzagi, Wyznawcy
ŚRODA – Św. Paulina, Biskupa i Wyznawcy
CZWARTEK – Wigilia Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
PIĄTEK – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
SOBOTA – Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
 
2) W najbliższy piątek nastąpi instalacja członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ przy naszym kościele rektoralnym. Jedyne zobowiązanie wynikające z przynależności, to ofiarowanie jednej godziny dnia (pracy, wypoczynku) Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Tej godziny, niezależnie co robimy, łączymy się myślami i ofiarujemy pracę tej godziny Najświętszemu Sercu. Jeszcze przez cały tydzień można wpisywać się na wyłożoną w przedsionku listę.
 
3) Zapraszam do włączenia się w struktury Żywego Różańca. W niektórych Różach (męskich i żeńskich) są jeszcze wolne miejsca. Nałożony obowiązek, to jedna dziesiątka różańca dziennie.
 
4) Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie po zakończeniu Mszy św.
 
5) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę, w połączeniu z Nabożeństwem Czerwcowym.
 
6) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
7) Ostatnie zajęcia dodatkowe dla dzieci przed wakacjami w tym tygodniu według następującego harmonogramu:
 
PONIEDZIAŁEK
12:00 Kaligrafia dla dzieci
17:00 Katecheza dla dzieci najmłodszych
 
ŚRODA
11:00 Zajęcia plastyczne
17:00 Katecheza pierwszokumunijna
 
PIĄTEK
10:00 Schola dziecięca
16:15 Katecheza dla najstarszych dzieci
 
SOBOTA 11:00 Zajęcia z chemii
 
8) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
9) Przy wyjściu z kościoła będzie można wspomóc swoją ofiarą naszych ministrantów, którzy wyruszają w wakacje na warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi do Lichenia.
 
10) Dziękuję bardzo za wszelki trud włożony w przygotowanie świątyni i otoczenia do Uroczystości Bożego Ciała. Kilkadziesiąt osób, przez cały tydzień, wykonywało tutaj różnego rodzaju prace porządkowe, za które bardzo dziękuję. Wyrazy wdzięczności kieruję także do osób, które zaangażowały się w budowę i przyozdabianie ołtarzy.
 
11) Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zakup kwiatów do ołtarza oraz dar w postaci sześciu poduszek procesyjnych z wizerunkami świętych, których relikwie mamy w naszym kościele.
 
12) Dziękuję za prace, które nadal trwają w pokoju gościnnym: panu Aleksandrowi, za powieszenie obrazów oraz panu Dariuszowi za rozprowadzenie prądu.
 
13) POSZUKUJEMY OSOBY / OSÓB, KTÓRE ZAJĘŁYBY SIĘ POMALOWANIEM OKIEN.
 
14) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 

2022-06-12 OGŁOSZENIA | Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Antoniego z Padwy, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
WTOREK – Św. Bazylego Welkiego, Biskupa i Doktora Kościoła;
ŚRODA – Św. Wita i Krescencji, Męczenników;
CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA (Msza św. 7:00, 10:30 - Msza św. z procesją)
PIĄTEK – Św. Grzegorza Barbarigo, Biskupa i Wyznawcy;
SOBOTA – Św. Efrema, Diakona, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
NIEDZIELA – II Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego.
 
2) Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie po zakończeniu Mszy św.
 
3) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę, w połączeniu z Nabożeństwem Czerwcowym.
 
4) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
5) W tym tygodniu nie będzie zajęć dodatkowych dla dzieci.
 
6) PRÓBA SYPANIA KWIATKÓW DLA DZIEWCZĄT – wtorek, godz. 17:00
 
7) PRÓBA NIESIENIA PODUSZEK Z WIZERUNKAMI ŚWIĘTYCH DLA CHŁOPCÓW PRZYSTĘPUJĄYCH DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. W ŚRODĘ PO MSZY ŚW. Wstążki przywiązane do poduszek niosą rodzice i chrzestni dzieci, ewentualnie ich rodzeństwo.
 
8) Przygotowywanie ołtarzy przed uroczystością Bożego Ciała w środę po Mszy św. wieczornej.
 
9) W CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA oraz Pierwsza Komunia Święta naszych dzieci.
 
W tym dniu odprawione będą dwie Msze św.: o godz. 7:00 (Msza św. recytowana) oraz o godz. 10:30 (Msza św. śpiewana z procesją).
 
Ubieranie ołtarzy po Mszy św. o godz. 7:00.
 
BARDZO PROSIMY O NIE PARKOWANIE W TYM DNIU NA TERENIE NASZEGO KOŚCIOŁA.
 
10) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
11) Przy wyjściu z kościoła będzie można wspomóc swoją ofiarą naszych ministrantów, którzy wyruszają w wakacje na warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi do Lichenia.
 
12) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
13) Bardzo dziękuję panu Januszowi oraz Aleksandrowi za pomalowanie pokoju gościnnego i przygotowanie go na przyjazd ks. Biskupa. Bardzo dziękuję za ofiarne prace wewnątrz i na zewnątrz świątyni.
 

2022-06-05 OGŁOSZENIA | Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Poniedziałek w Oktawie Zesłania Ducha Świętego;
WTOREK – Wtorek w Oktawie Zesłania Ducha Świętego;
ŚRODA – Środa Suchych Dni po Zesłaniu Ducha Świętego;
CZWARTEK – Czwartek w Oktawie Zesłania Ducha Świętego;
PIĄTEK – Piątek Suchych Dni po Zesłaniu Ducha Świętego;
SOBOTA – Sobota Suchych Dni po Zesłaniu Ducha Świętego;
NIEDZIELA – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 
2) Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie po zakończeniu Mszy św.
 
3) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę, w połączeniu z Nabożeństwem Czerwcowym.
 
4) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
5) Zajęcia dodatkowe dla dzieci w tym tygodniu:
 
PONIEDZIAŁEK
12:00 Kaligrafia dla dzieci
17:00 Katecheza dla dzieci najmłodszych
 
ŚRODA
11:00 Zajęcia plastyczne
17:00 Katecheza pierwszokumunijna
 
PIĄTEK
10:00 Schola dziecięca
16:15 Katecheza dla najstarszych dzieci
 
SOBOTA
SPRZĄTANIE GENERALNE PRZED BOŻYM CIAŁEM
(Nie będzie w tym dniu nauki ministrantury ani zajęć z chemii).
 
6) Spotkanie z wszystkimi Różami dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. w kaplicy.
 
7) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
8) Przy wyjściu z kościoła będzie można wspomóc swoją ofiarą naszych ministrantów, którzy wyruszają w wakacje na warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi do Lichenia.
 
9) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
10) Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary przekazywane na zakup witraży. Udało się zebrać całość potrzebnej kwoty. Nadwyżka zostanie spożytkowana na dodatkowe witraże na froncie kaplicy i kaplicy górnej. Niech Pan Bóg wynagradza waszą hojność i dbałość o dom Boży.
 
11) Bardzo dziękuję Państwo Szwaczkowskim oraz osobom, które zaangażowały się w mycie okien oraz porządki wewnątrz i na zewnątrz kaplicy.
 
12) Sprzątanie generalne przed Bożym Ciałem w najbliższą sobotę od godz. 10:00. Przydadzą się każde ręce do pracy. Zapraszamy mężczyzn, kobiety i dzieci do pomocy. W związku z podejmowanymi pracami nie będzie w tym dniu zajęć dodatkowych dla dzieci.
 
13) INTENCJA MSZY ŚW.: 13-ta rocznica ślubu Piotra i Beaty.
 

2022-05-29 OGŁOSZENIA | Niedziela po Wniebowstąpieniu Pańskim

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – feria;
WTOREK – NMP Królowej;
ŚRODA (1.06.) – Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa i Wyznawcy;
CZWARTEK – feria;
PIĄTEK – feria;
SOBOTA – WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – uroczysta Msza Św. z asystą wyższą, godz. 18:00.
 
2) Nabożeństwa Majowe i Czerwcowe – codziennie po zakończeniu Mszy św.
 
3) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę, w połączeniu z Nabożeństwem Czerwcowym.
 
4) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
5) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po uroczystej celebracji Mszy Św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i całonocna adoracja. Zapisy na poszczególne godziny adoracji w przedsionku kościoła. 
 
6) Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00
 
7) Zajęcia dodatkowe dla dzieci w tym tygodniu:
 
PONIEDZIAŁEK
12:00 Kaligrafia dla dzieci
17:00 Katecheza dla dzieci najmłodszych
 
ŚRODA
11:00 Zajęcia plastyczne
17:00 Katecheza pierwszokumunijna
 
PIĄTEK
10:00 Schola dziecięca
16:15 Katecheza dla najstarszych dzieci
 
SOBOTA DZIEŃ SKUPIENIA DLA MĘŻCZYZN
(Nie będzie w tym dniu nauki ministrantury ani zajęć z chemii).
 
8) Spotkanie z członkami Róży Św. Moniki – 1.06. (środa), godz. 19:00
 
9) Fundacja bł. Karola Habsburga zaprasza na stanowe dni skupienia dla mężczyzn. Odbędą się one w naszym kościele – 04 czerwca od godz. 10:30. Poprowadzi je ks. Mateusz Tschech. Zapisy w sklepiku.
 
10) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
11) Przy wyjściu z kościoła będzie można wspomóc swoją ofiarą naszych ministrantów, którzy wyruszają w wakacje na warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi do Lichenia.
 
12) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
13) Po dwóch latach dojrzał pomysł wyposażenia naszego kościoła rektoralnego w witraże. Koszt jednego okna zamyka się średnio w ok. 1400zł. Bez większego rozgłosu, znaleźli się darczyńcy finansujący już 3 okna. Bardzo dziękuję Pani Marii Kołeckiej oraz Państwu Bieńkowskim za przekazanie ofiary celowej na zakup 3 kompletów. Pozostaje jeszcze kilka okien, które chcielibyśmy również zaopatrzyć w witraże. Jeżeli ktoś chciałby przysłużyć się do dalszej sakralizacji naszego kościoła, prosimy o wsparcie.
 

2022-05-22 OGŁOSZENIA | 5. Niedziela po Wielkanocy

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
WTOREK – NMP Wspomożycielki Wiernych;
ŚRODA – Wigilia Wniebowstąpienia Pańskiego;
CZWARTEK – Wniebowstąpienie Pańskie;
PIĄTEK – Św. Bedy Czcigodnego, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
SOBOTA – Św. Augustyna z Canterbury, Biskupa i Wyznawcy.
 
2) W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim wypadają Dni Krzyżowe. Modlitwy błagalne o urodzaj i zachowanie od klęsk będziemy odmawiać w tych dniach 15min przed Mszą św.
 
3) Nabożeństwa Majowe – codziennie po zakończeniu Mszy św.
 
4) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę, w połączeniu z Nabożeństwem Majowym.
 
5) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
6) Zajęcia dodatkowe dla dzieci w tym tygodniu:
 
PONIEDZIAŁEK
12:00 Kaligrafia dla dzieci
17:00 Katecheza dla dzieci najmłodszych
 
ŚRODA
11:00 Zajęcia plastyczne
17:00 Katecheza pierwszokumunijna
 
PIĄTEK
10:00 Schola dziecięca
16:15 Katecheza dla najstarszych dzieci
 
SOBOTA
DZIEŃ SKUPIENIA DLA NIEWIAST
12:00 Nauka ministrantury
(Nie bdzie zajęć z chemii).
 
7) Spotkania z Różami Żywego Różańca:
  • Róża Św. Maksymiliana – poniedziałek (23.05.), godz. 19:00
  • Róża Niepokalanego Poczęcia NMP – wtorek (24.05.), godz. 19:00
  • Róża Św. Edyty Stein – piątek (27.05.), godz. 19:00
  • Róża Św. Moniki – 1.06. (środa), godz. 19:00
8) Fundacja bł. Karola Habsburga zaprasza na stanowe dni skupienia, które odbędą się w soboty: 28 maja dla niewiast oraz 04 czerwca dla mężczyzn. Zapisy w sklepiku.
 
9) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
10) Fundacja bł. Karola Habsburga informuje że wszystkie formalności związane z założeniem szkoły zostały spełnione. Teraz czekamy na pozytywną decyzję różnych służb i instytucji. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 
12) Przy wyjściu z kościoła będzie można wspomóc swoją ofiarą naszych ministrantów, którzy wyruszają w wakacje na warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi do Lichenia.
 
13) Poszukuję osoby, która pomaluje jeden z pokoi przy małej auli.
 
14) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
15) Dziękuję Państwu Dziduchom za wykoszenie traw oraz renowację poręczy przy tylnym wejściu do kaplicy.