Aktualności

2023-03-19 OGŁOSZENIA | IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

1) Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, zapraszamy po Gorzkich Żalach na poczęstunek z racji na przypadającą jutro uroczystość odpustową.
 
2) Jutro – przeniesiona z niedzieli – liturgiczna uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca NMP – Patrona naszego kościoła rektoralnego. Z tej racji zapraszamy na uroczystości, którym przewodniczyć będzie Metropolita Szczecińsko-Kamieński Ks. Abp Andrzej Dzięga, według następującego porządku:
 
  • 17:30 poświęcenie i erygowanie w naszym kościele stacji Drogi Krzyżowej.
  • 18:00 Msza św. coram episcopo  z udziałem Księdza Arcybiskupa. 
  • Po Mszy św. nastąpi zawierzenie Polski i naszego Duszpasterstwa Św. Józefowi. Będzie można także przyjąć szkaplerz św. Józefa.
 
3) Gorzkie Żale – po sumie niedzielnej.
 
4) Droga Krzyżowa, piątek, godz. 17:15. Zgodnie z nowymi normami, aby uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, należy uczynić to przed stacjami Drogi krzyżowej prawnie erygowanymi oraz wymaga się, w razie możliwości, przechodzenia od jednej stacji do drugiej.
 
5) Zajęcia dodatkowe dla dzieci:
 
PONIEDZIAŁEK
--> Zajęcia z kaligrafii 10:00
 
WTOREK
---> Katecheza  (grupa młodsza) 17:00
 
CZWARTEK
---> Zbiórka ministrancka 19:00
 
PIĄTEK
---> Schola dziecięca 10:00
---> Katecheza (grupa starsza) 16:30
 
SOBOTA
---> Zajęcia z chemii 16:00
 
6) Zapraszamy do śpiewania podczas Triduum Paschalnego. Terminy prób wywieszone są na tablicy w przedsionku kościoła.
 
7) Sprzątanie generalne kościoła i otoczenia, przed świętami Wielkanocnymi, w najbliż-szą sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się
w przedsionku kościoła.
 
8) Zapraszamy na stanowe dni skupienia dla mężczyzn, które odbędą się 1 kwietnia. Popro-wadzi je o. Piotr Idziak SJ. Zapisy i szczegóły w sklepiku.
 
9) W związku z uroczystością św. Józefa wszystkie książki w naszym sklepiku dostępne są 50% taniej. Zapraszamy!
 
10) Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto Kościoła Rektoralnego czy Fundacji Deus Vult. Dzięki waszemu wsparciu możemy realizować wiele prac. 
 
11) Bardzo dziękuję pani Marii, panu Zbigniewowi, Aleksandrowi, Tomaszowi, Arkadiuszowi za dokonanie remontu naszej kuchni. Dziękuję także panu Adamowi, który wraz z synem usunął metalowe elementy ze ścian, przygotowując w ten sposób miejsce dla nowych wizerunków stacji Drogi Krzyżowej.
 
12) Zwracam się z ogromną prośbą o przeznaczenie 1,5% podatku na nasze Duszpasterstwo. UWAGA! Po wpisaniu numeru KRS oraz CELU szczegółowego, w formularzu pojawia się nazwa innej fundacji – FaniMani. Jest to zaprzyjaźniona fundacja, która dzięki wpisanemu przez nas celowi szczegółowemu, przekazuje nam odpisane przez was środki. Taki sposób jest jedynym możliwym na pozyskiwanie takich środków, ponieważ nasza fundacja Deus Vult, nie jest jeszcze fundacją pożytku publicznego i nie może bezpośrednio otrzymywać środków z rozliczeń podatkowych.
 
13) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.