Aktualności
2023-03-12 OGŁOSZENIA | III Niedziela Wielkiego Postu
- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 11, marzec 2023 20:53
1) Gorzkie Żale – po sumie niedzielnej.
2) Droga Krzyżowa, piątek, godz. 17:15.
3) Nowenna przed uroczystością Św. Józefa – po Mszach św. wieczornych
4) Zajęcia dodatkowe dla dzieci, ze względu na remont zaplecza i przygotowania do odpustu odwołane w tym tygodniu.
5) Zapraszamy do śpiewania podczas Triduum Paschalnego. Terminy prób wywieszone są na tablicy w przedsionku kościoła.
6) Sprzątanie kościoła w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.
7) Zapraszamy na stanowe dni skupienia dla mężczyzn, które odbędą się 1 kwietnia. Poprowadzi je o. Piotr Idziak SJ. Zapisy i szczegóły w sklepiku.
8) Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto Kościoła Rektoralnego czy Fundacji Deus Vult. Dzięki waszemu wsparciu możemy realizować wiele prac.
9) Dzisiaj po Mszy św. zbierane będą ofiary na Fundusz Kwiatowy.
10) Zwracam się z ogromną prośbą o przeznaczenie 1,5% podatku na nasze Duszpasterstwo. UWAGA! Po wpisaniu numeru KRS oraz CELU szczegółowego, w formularzu pojawia się nazwa innej fundacji – FaniMani. Jest to zaprzyjaźniona fundacja, która dzięki wpisanemu przez nas celowi szczegółowemu, przekazuje nam odpisane przez was środki. Taki sposób jest jedynym możliwym na pozyskiwanie takich środków, ponieważ nasza fundacja Deus Vult, nie jest jeszcze fundacją pożytku publicznego i nie może bezpośrednio otrzymywać środków z rozliczeń podatkowych.
11) W poniedziałek, 20 marca, przeżywać będziemy ODPUST. Na solennej Mszy św. zaszczyci nas swoją obecnością Metropolita Szczecińsko-Kamieński Ks. Abp Andrzej Dzięga.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 17:30 od poświęcenia i erygowania w naszym kościele stacji Drogi Krzyżowej, zakończonej nabożeństwem Męki Pańskiej.
Następnie, ok. godz. 18:00, rozpocznie się solenna Msza św. z udziałem Księdza Arcybiskupa.
Prosimy o liczne przybycie, zabierając dzieci, rodzinę, gości, pamiętając, że każdy, kto w tym dniu będzie uczestniczył w kościele rektoralnym we Mszy św., przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach Ojca św., może uzyskać odpust zupełny dla siebie albo dla jednego zmarłego. Uczmy się na powrót gorliwego zabiegania najpierw o sprawy życia wiecznego i uczmy tego swoje dzieci!
12) Abyśmy jednak mogli wszyscy świętować dłużej, zapraszamy dzień wcześniej, w niedzielę (19.03.) po Mszy św. i Gorzkich Żalach, na poczęstunek do dużej auli. Przygotowane będą pierogi na gorąco. Prosimy przynieść ze sobą ciasta, które należy zostawiać w podpisanych blachach w dużej auli przed Mszą św.
13) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.