Aktualności

2023-03-05 OGŁOSZENIA | II Niedziela Wielkiego Postu

1) Dzisiaj, Po Gorzkich Żalach, nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 
2) Od dzisiaj, w Świętym k. Stargardu, sprawowana będzie Msza św. niedzielna o godz. 15:00.
 
3) Gorzkie Żale – po sumie niedzielnej.
 
4) Droga Krzyżowa, piątek, godz. 17:15.
 
5) Zajęcia dodatkowe dla dzieci:
 
PONIEDZIAŁEK
---> Zajęcia z kaligrafii 10:00
 
CZWARTEK
---> Zbiórka ministrancka 19:00
 
PIĄTEK
---> Schola dziecięca 10:00
---> Katecheza (grupa starsza) 16:30
 
SOBOTA
---> Zajęcia z chemii 16:00
 
6) Zapraszamy do śpiewania podczas Triduum Paschalnego. Terminy prób wywieszone są na tablicy w przedsionku kościoła.
 
7) Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie, Panny, mężatki oraz matki z dziećmi na konferencję o. Wawrzyńca o św. Marii Goretti - wzorze dla współczesnej kobiety. Wykład  odbędzie się w środę 8 marca o godzinie 11.00 w naszym kościele.
 
8) Sprzątanie kościoła w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.
 
9) Zapraszamy na stanowe dni skupienia, które poprowadzi o. Piotr Idziak SJ. Dla niewiast odbędą się w sobotę – 11 marca a dla panów – 1 kwietnia. Zapisy i szczegóły w sklepiku.
 
10) Zwracam się z prośbą o nie wykładanie i nie pozostawianie w przedsionków kościoła żadnych ulotek, obrazków, czasopism i modlitw. Zastrzegam sobie prawo do każdorazowego zatwierdzania przynoszonych przez wiernych dewocjonaliów.
 
11) Bardzo proszę wszystkich, którzy nie złożyli jeszcze deklaracji przynależności do naszego Duszpasterstwa o ich jak najszybsze dostarczenie. Deklaracje, do wycięcia, znajdziemy wewnątrz naszego biuletynukroniki wydanego z okazji 10-lecia powstania naszego Duszpasterstwa.
 
12) Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto Kościoła Rektoralnego czy Fundacji Deus Vult. Dzięki waszemu wsparciu możemy realizować wiele prac. 
 
13) Dzisiaj po Mszy św. zbierane będą ofiary na Fundusz Kwiatowy.
 
14) Zwracam się z ogromną prośbą o przeznaczenie 1,5% podatku na nasze Duszpasterstwo. UWAGA! Po wpisaniu numeru KRS oraz CELU szczegółowego, w formularzu pojawia się nazwa innej fundacji – FaniMani. Jest to zaprzyjaźniona fundacja, która dzięki wpisanemu przez nas celowi szczegółowemu, przekazuje nam odpisane przez was środki. Taki sposób jest jedynym możliwym na pozyskiwanie takich środków, ponieważ nasza fundacja Deus Vult, nie jest jeszcze fundacją pożytku publicznego i nie może bezpośrednio otrzymywać środków z rozliczeń podatkowych.
 
15) W minionym miesiącu otrzymaliśmy potwierdzenie rejestracji Ośrodka Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa przy naszym kościele rektoralnym. Zgodnie z dekretem, od tego momentu, „nowi członkowie Ośrodka zostali wpisani do Księgi wpisowej Arcybractwa w Krakowie i od tej chwili korzystają ze wszystkich przywilejów i odpustów nadanych przez Stolicę Świętą, a także z Mszy św. odprawianych za nich raz w miesiącu – tak za życia, jak i po śmierci – w kościele Sióstr Wizytek w Krakowie”. W przedsionku kościoła został powieszony pełny dokument rejestracyjny. Niebawem zostaną rozdane legitymacje członkowskie oraz oprawiony i powieszony Zegar Straży z wypisanymi naszymi imionami i nazwiskami w poszczególnych godzinach. 
 
16) Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie o. Wawrzyńca, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej. Możliwość Spowiedzi od poniedziałku do środy od godz. 17:00. Każdego dnia będziemy mogli wspomóc posługę o. Wawrzyńca swoją ofiarą do tacy, wystawionej przy wyjściu z kościoła.
 
17) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.
 
 
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
 
6-8 marca 2023
Rekolekcjonista: o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz
 
PONIEDZIAŁEK, 6. marca
 
17:00 Spowiedź
18:00 Msza św. recytowana
18:50 NAUKA REKOLEKCYJNA
 
WTOREK, 7. marca
 
17:00 Spowiedź
18:00 Msza św. recytowana
18:50 NAUKA REKOLEKCYJNA
 
ŚRODA, 8. marca
 
11:00 Konferencja Św. Maria Goretti – wzór współczesnej kobiety
17:00 Spowiedź
18:00 Msza św. recytowana z kazaniem
18:50 DROGA KRZYŻOWA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ