Aktualności

2023-02-26 OGŁOSZENIA | I Niedziela Wielkiego Postu

1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym,  w środę, czwartek i piątek przypadają Suche Dni Wielkiego Postu.
 
2) Od dzisiejszej niedzieli została wprowadzona ad experimentum dodatkowa Msza św. niedzielna, recytowana, o godz. 8:00. Przeznaczona jest ona jedynie dla osób, które mają przeszkodę w uczestnictwie w sumie o godz. 10:30.
 
3) Od następnej niedzieli, w Świętym k. Stargardu, sprawowana będzie Msza św. niedzielna o godz. 15:00. Odpowiedzialnym za te celebracje jest ks. Bartosz Wach, któremu dziękujemy za wytrwałość i doprowadzenie do skutku wprowadzenie Mszy św. trydenckiej dla środowiska stargardzkiego.
 
4) Gorzkie Żale – po sumie niedzielnej.
 
5) Nabożeństwo do Św. Józefa, środa, po Mszy św. wieczornej.
 
6) Droga Krzyżowa, piątek, godz. 17:15.
 
7) Zajęcia dodatkowe dla dzieci:
 
---> PONIEDZIAŁEK Zajęcia z kaligrafii 10:00
---> WTOREK Katecheza  (grupa młodsza) 17:00
---> CZWARTEK Zbiórka ministrancka 19:00   ODWOŁANA 
---> PIĄTEK Schola dziecięca 10:00
---------->Katecheza (grupa starsza) ODWOŁANA
---> SOBOTA Zajęcia z chemii 16:00
 
8) W czwartek, 2 marca, o godz. 10:30, organizowane jest wyjście dla dzieci, do remizy strażackiej. Szczegóły i zapisy pod numerem telefonu: 609949899. Ilość miejsc ograniczona.
 
9) Zapraszamy do śpiewania podczas Triduum Paschalnego. Terminy prób wywieszone są na tablicy w przedsionku kościoła.
 
10) Sprzątanie kościoła w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła.
 
11) W przyszłą sobotę odbędzie się pierwszosobotnia, całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapisy w przedsionku kościoła. Proszę, w trakcie trwania adoracji, korzystać z tekstów rozważań przygotowanych przez nasz kościół Rektoralny.
 
12) W najbliższą niedzielę, po Mszy św., nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 
13) Zapraszamy na stanowe dni skupienia, które poprowadzi o. Piotr Idziak SJ. Dla niewiast odbędą się w sobotę – 11 marca a dla panów – 1 kwietnia. Zapisy i szczegóły w sklepiku.
 
14) Zwracam się z prośbą o nie wykładanie i nie pozostawianie w przedsionków kościoła żadnych ulotek, obrazków, czasopism i modlitw. Zastrzegam sobie prawo do każdorazowego zatwierdzania przynoszonych przez wiernych dewocjonaliów.
 
15) Bardzo proszę wszystkich, którzy nie złożyli jeszcze deklaracji przynależności do naszego Duszpasterstwa o ich jak najszybsze dostarczenie. Deklaracje, do wycięcia, znajdziemy wewnątrz naszego biuletynu-kroniki wydanego z okazji 10-lecia powstania naszego Duszpasterstwa.
 
16) Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto Kościoła Rektoralnego czy Fundacji Deus Vult. Dzięki waszemu wsparciu możemy realizować wiele prac. 
 
17) Z renowacji powrócił pierwszy z wysłanych ornatów. Końcowy koszt robocizny z materiałem to ok. 1500zł. Dziękuję osobom, które złożyły na ten cel swoją ofiarę.
 
18) W miniony piątek i sobotę zostały zakupione w Belgii i Holandii stacje Drogi Krzyżowej oraz mosiężne tablice ołtarzowe i zabytkowy pulpit mszalny. Przedmioty te przyjadą do Polski za dwa tygodnie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zakupie tych sprzętów kultu. Jeżeli ktoś chciałby dołożyć swoją cegiełkę na ten cel, to jest taka możliwość, ponieważ tablice ołtarzowe oraz pulpit mszalny musimy wysłać do złocenia.
 
19) Zwracam się z ogromną prośbą o przeznaczenie 1,5% podatku na nasze Duszpasterstwo. UWAGA! Po wpisaniu numeru KRS oraz CELU szczegółowego, w formularzu pojawia się nazwa innej fundacji – FaniMani. Jest to zaprzyjaźniona fundacja, która dzięki wpisanemu przez nas celowi szczegółowemu, przekazuje nam odpisane przez was środki. Taki sposób jest jedynym możliwym na pozyskiwanie takich środków, ponieważ nasza fundacja Deus Vult, nie jest jeszcze fundacją pożytku publicznego i nie może bezpośrednio otrzymywać środków z rozliczeń podatkowych.
 
20) W najbliższą niedzielę rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz posługujący na Słowacji. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę będą odbywać się po Mszy św. wieczornej. W tych dniach będzie można także złożyć swoją jałmużnę wielkopostną, dar wdzięczności o. Wawrzyńcowi, przeznaczoną dla ojców posługujących na Słowacji.
 
21) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.
 
ZAKUPIONE KANONY OŁTARZOWE