Aktualności

2023-02-12 OGŁOSZENIA | Niedziela Sześćdziesiątnicy

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać: 
PONIEDZIAŁEK – feria;
WTOREK – feria;
ŚRODA – Msza św. śpiewana ku czci Św. Józefa
z Nabożeństwem po Mszy św.;
CZWARTEK – feria;
PIĄTEK – feria;
SOBOTA – Msza św. wotywna ku czci Matki Bożej -Salve, Sancta Parens.
 
2) Zajęcia dodatkowe dla dzieci w tym tygodniu:
 
PONIEDZIAŁEK Zajęcia z kaligrafii 10:00
Pozostałe zajęcia odwołane na czas ferii
 
3) Sprzątanie kościoła w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znaj-dującą się w przedsionku kościoła. Przypominamy, że każdego tygodnia sprzątamy inne rejony kaplicy. Szczegółowa lista, co należy posprzątać w daną sobotę, wywieszona jest na ścianie w męskiej toalecie.
 
4) Zapraszamy do śpiewania podczas Triduum Paschalnego. Pierwsza próba chóru we wtorek (21.02.) po Mszy św. Terminy kolejnych prób wywieszone będą na tablicy w przedsionku.
 
5) Dzisiaj po Mszy św., z racji na II niedzielę miesiąca, zbierane będą ofiary do puszki na Fundusz Kwiatowy.
 
6) Fundacja bł. Karola Habsburga zaprasza na stanowe dni skupienia, które poprowadzi o. Piotr Idziak SJ. Dla niewiast odbędą się w sobotę – 11 marca a dla panów – 1 kwietnia. Zapisy i szczegóły w sklepiku.
 
7) Jest już ponownie dostępna książka x. Grzegorza Śniadocha - Msza Trydencka - Mity i Prawda. Zapraszamy do sklepiku.
 
8) Szczeciński Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na konferencję ks. Grzegorza Śniado-cha IBP w najbliższy czwartek tj. 16.02.2023 r. o godz. 19.15 do Starego Młyna przy ul. Szerokiej 19. Ksiądz Grzegorz poruszy bardzo ważną dla współczesnego katolika kwestię aktualności misji apostołów, odpowie na pytania i podpisze swoją książkę „Msza Trydencka - mity i prawda”. Ofiary zebrane na spotkaniu pokryją koszty podróży księdza do Szczecina.
 
9) Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto Kościoła Rektoralnego czy Fundacji Deus Vult. Dzięki waszemu wsparciu możemy realizować wiele prac. Prosimy o przeznaczenie 1,5% podatku na naszą Fundację Deus Vult. Szczegóły w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
 
10) Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na rzecz zakupu do naszego kościoła stacji Drogi Krzyżowej. Sprawa jest w toku. Omawiane są obecnie szczegóły zakupu i transportu do Polski.  
 
11) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.