Aktualności

2023-02-05 OGŁOSZENIA | Niedziela Siedemdziesiątnicy

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać: 
 
PONIEDZIAŁEK – św. Tytusa, Biskupa i Wyznawcy;
WTOREK – Św. Romualda, Opata;
ŚRODA – św. Jana z Maty, Wyznawcy;
CZWARTEK – św. Cyryla Aleksandryjskiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
PIĄTEK – św. Scholastyki;
SOBOTA – Objawienie się NMP Niepokalanie Poczętej w Lourdes – Dzień Chorych.
 
2) Zajęcia dodatkowe dla dzieci w tym tygodniu:
 
PONIEDZIAŁEK Zajęcia z kaligrafii 10:00
WTOREK Katecheza  (grupa młodsza) Odwołana na czas Kolędy
CZWARTEK Zbiórka ministrancka 19:00
PIĄTEK Schola dziecięca 10:00
Katecheza (grupa starsza) 16:30
SOBOTA Zajęcia z chemii Odwołana na czas Kolędy
 
3) Po Mszy św., z racji na dzisiejsze wspomnienie św. Agaty, nastąpi poświęcenie chleba i wody  oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. Z radością informujemy, że powstały dwie nowe róże: męska – pw. Św. Józefa oraz żeńska – pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Osoby, które chciałyby wstąpić w szeregi Żywego Różańca proszone są o osobiste zgłoszenie chęci przynależności do zelatorów albo opiekuna – kapłana.
 
4) Sprzątanie kościoła w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w przedsionku kościoła. Na przyszłą niedzielę nie ma wpisanej żadnej rodziny. Przypominamy, że każdego tygodnia sprzątamy inne rejony kaplicy. Szczegółowa lista, co należy posprzątać w daną sobotę, wywieszona jest na ścianie w męskiej toalecie.
 
5) Poszukujemy stancji dla młodej osoby (mężczyzny) pochodzącego z warszawskiego duszpasterstwa Tradycji. Osoby, które mogłyby pomóc w tej sprawie, proszę o bezpośredni kontakt.
 
6) Dziękuję wszystkim, którzy tak licznie, pomagali w rozbieraniu choinek i żłóbka.
 
7) Dziękuję panu Dariuszowi Rogalskiemu – za inicjatywę i wykonanie oraz panu Andrzejowi Ostrowskiemu – za umożliwienie wykonania – liturgicznych pochodni – tzw. Ceroferek, które używamy podczas Mszy św. Pochodnie ozdobione są wizerunkami 12 apostołów i emblematami eucharystycznymi.
 
8) Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto Kościoła Rektoralnego czy Fundacji Deus Vult. Dzięki waszemu wsparciu możemy realizować wiele prac. Prosimy o przeznaczenie 1,5% podatku na naszą Fundację Deus Vult. Szczegóły w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
 
9) Zwracam się także z prośbą. W internecie, znalazłem możliwość zakupienia stacji Drogi Krzyżowej. Wszystkie stacje są olejnymi, oprawionymi, obrazami o wymiarze 30x54cm. Swoim wymiarem i formą idealnie pasują do wnętrza naszego kościoła. Koszt 14 obrazów wraz z transportem wynosi 4450 euro. Jako Duszpasterstwo, mamy uzbierane połowę tej kwoty. Jeżeli ktoś posiadałby oszczędności w euro, i chciałby pomóc w zakupie, proszę o pomoc. 
 
 
10) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.