Aktualności

2022-12-04 OGŁOSZENIA | II Niedziela Adwentu

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać: 
 
PONIEDZIAŁEK – Poniedziałek po II Niedzieli Adwentu;
WTOREK – Św. Mikołaja, Biskupa i Wyznawcy;
ŚRODA – Św. Ambrożego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła; RORATY
CZWARTEK – Niepokalane Poczęcie NMP;
PIĄTEK – Piątek po II Niedzieli Adwentu;
SOBOTA – Msza św. Roratnia. RORATY
 
2) W przyszłą niedzielę (Niedzielę „Gaudete”) rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Poprowadzi je ks. Sylwester Marcula. Nauki rekolekcyjne potrwają do środy włącznie i będą głoszone po Mszach św. wieczornych.
 
3) Msze św. roratnie będą sprawowane: 7.XII (Śr), 10.XII (Sb), 12.XII (Pn), 19.XII (Pn).
 
4) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj, o godz. 20:00.
 
5) Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie z ks. Piotrem Idziakiem, O medytaji ignacjańskiej w teorii i praktyce. Ostatnie spotkanie odbędzie się 8.XII.,w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19, o godz. 19:15.
 
6) Dziękuję za posprzątanie kaplicy oraz otoczenia świątyni. Sprzątanie generalne w przyszłą sobotę od godz. 10:00.
 
7) ZAJĘCIA DODATKOWE W TYM TYGODNIU - ODWOŁANE
 
8) Wszystkich którzy chcieliby wspomóc śpiew podczas Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na próby w każdy czwartek po Mszy św. do salki za kaplicą.
 
9) Jak co roku, po Mszy Świętej w dużej auli, będziemy mogli nabyć wieńce adwentowe, zestawy wigilijne, a w nich: świece ręcznie robione z przetopionych paschałów, opłatki od sióstr Benedyktynek Sakramentek, sianko na stół wigilijny, figurka Dzieciątka Jezus oraz modlitwa przed wieczerzą wigilijną. Cały zysk przekazany będzie na bieżące potrzeby duszpasterstwa. Chcielibyśmy kupić krzesła do naszego kościoła.
 
10) W naszym sklepiku dostępne są duże, tradycyjne kalendarze ścienne. 
 
11) Organizujemy adwentową zbiórkę artykułów żywnościowych dla potrzebujących rodzin naszego Duszpasterstwa oraz słodyczy dla dzieci, zaangażowanych w tegoroczne Jasełka. Proszę o hojność i pomoc. Jeżeli znamy pośród nas osoby potrzebujące takiego wsparcia, proszę o podanie takiej informacji. Artykuły żywnościowe proszę składać w przedsionku kościoła.
 
12) Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto Kościoła Rektoralnego czy Fundacji Deus Vult. Dzięki waszemu wsparciu możemy realizować wiele prac.
 
13) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.