Aktualności

2022-11-20 OGŁOSZENIA | XXIV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać: 
 
PONIEDZIAŁEK – Ofiarowanie NMP;
WTOREK – Św. Cecylii, Dziewicy i męczennicy;
ŚRODA – Św. Klemensa I, Papieża i Męczennika;
CZWARTEK – Św. Jana od Krzyża, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
PIĄTEK – Św. Katarzyny, Dziewicy i Męczennicy;
SOBOTA – Św. Sylwestra, Opata.
 
2) W przyszłą niedzielę (27 listopada) rozpoczynamy Adwent. Śpiewane Msze św. roratnie będą sprawowane: 3.XII (Sb), 7.XII (Śr), 10.XII (Sb), 12.XII (Pn), 19.XII (Pn) o godz. 18:00.
 
3) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj, o godz. 20:00.
 
4) Dziękuję za posprzątanie kaplicy oraz otoczenia świątyni. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy  o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła.
 
5) ZAJĘCIA DODATKOWE W TYM TYGODNIU:
 
PONIEDZIAŁEK
--- > Zajęcia z kaligrafii
---> Grupa młodsza – godz. 10:00
---> Grupa starsza – godz. 11:00
 
WTOREK
---> Katecheza dla najmłodszych | 17:00 (dzieci przed pierwszą Komunią Św.)
 
CZWARTEK
---> Nauka ministrantury (po Mszy św. wieczornej)
 
PIĄTEK
---> Katecheza – grupa starsza (po I Komunii Świę-tej) / 16:30
 
SOBOTA
---> Kółko chemiczne / 16:00
---> Próba Jasełek (12.XI., 26.XI., 17.XII., 7.I. /10:00)
 
8) Nabożeństwa Wypominkowe za naszych zmarłych odbywają się codziennie po zakończeniu Mszy św. (także w niedzielę). Zachęcam do pozostawienia kart wypominkowych z wypisanymi imionami zmarłych z naszych rodzin.
 
9) Wszystkich którzy chcieliby wspomóc śpiew podczas Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na próby w każdy czwartek po Mszy św. do salki za kaplicą.
 
10) Serdecznie zapraszamy do całorocznej modlitwy różańcowej, która będzie odbywać się w naszym kościele w każdą środę, sobotę i niedzielę pół godziny przed Mszą św.
 
11) Przypominam o prośbie zachowania porządku przy przyjmowaniu Komunii Św. Do Komunii św. podchodzimy ławkami, od pierwszego rzędu; idziemy środkiem, a wracamy bokami.
 
12) Mija już szósty rok naszej wspólnotowej modlitwy za Kapłanów przywiązanych do Mszy tradycyjnej w naszej Archidiecezji. Chcielibyśmy zaprosić do włączenia się w tą modlitwę, która polega na codziennym odmawianiu Modlitwy za kapłanów św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Pod Twoja obronę, w intencji jednego wyznaczonego kapłana lub seminarzysty. Przed sześciu laty otaczaliśmy modlitwą 7 księży, obecnie jest ich 14 oraz 3 kleryków. Gotowość do podjęcia tej ofiary, prosimy zgłaszać pod nr telefonu: 609949899;
 
13) Dziękuję osobom, które pomogły wczoraj w przygotowaniu kotłowni na okres grzewczy. Dziękuję pani Alinie i pani Marii oraz panu Andrzejowi, Piotrowi oraz Zenonowi.
 
14) Korzystając z dobroci naszych dobrodziejów, trwają nadal prace przy naszym kościele. Kończy się remont piwnicy oraz kładziona jest kostka brukowa przy tylnym wejściu.
 
15) Bardzo dziękuję za wasze ofiary, dzięki którym możemy realizować tak wiele prac. Oprócz zakupu materiałów budowalnych, wysłałem w minionym tygodniu kolejne trzy ornaty do renowacji.
 
16) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.