Aktualności

2022-11-13 OGŁOSZENIA | XXIII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać: 
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
WTOREK – Św. Alberta Wielkiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
ŚRODA – Św. Gertrudy, Dziewicy;
CZWARTEK – Św. Grzegorza Cudotwórcy, Biskupa i Wyznawcy;
PIĄTEK – Rocznica konsekracji Bazylik Św. App. Piotra i Pawła;
SOBOTA – Św. Elżbiety, Wdowy.
 
2) Kompleta z modlitwami za Kościół – od dzisiaj, o zmienionej godzinie, o godz. 20:00.
 
3) Dziękuję za posprzątanie kaplicy oraz otoczenia świątyni. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy  o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła.
 
4) ZAJĘCIA DODATKOWE W TYM TYGODNIU:
 
PONIEDZIAŁEK Zajęcia z kaligrafii
---> Grupa młodsza – godz. 10:00
---> Grupa starsza – godz. 11:00
 
WTOREK
---> Katecheza dla najmłodszych | 17:00 (dzieci przed pierwszą Komunią Św.)
 
CZWARTEK
---> Nauka ministrantury (po Mszy św. wieczornej)
 
PIĄTEK
---> Katecheza – grupa starsza (po I Komunii Świętej) / 16:30
 
SOBOTA
---> Kółko chemiczne / 16:00
---> Próba Jasełek (12.XI., 26.XI., 17.XII., 7.I. /10:00)
 
5) Nabożeństwa Wypominkowe za naszych zmarłych odbywają się codziennie po zakończeniu Mszy św. (także w niedzielę). Zachęcam do pozostawienia kart wypominkowych z wypisanymi imionami zmarłych z naszych rodzin. Czyste karty wypominkowe znajdziemy w przedsionku kościoła. Po wypełnieniu można je złożyć w kopercie na tacę albo wrzucić do metalowej skarbony w przedsionku kościoła.
 
6) Szczeciński Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkanie autorskie z redaktorem Pawłem Chmielewskim i promocją swojej najnowszej książki pt.: „Nowe moce antychrysta”. Spotkanie w najbliższy czwartek tj. 17.11. o godz. 19.15 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. Wstęp wolny.
 
7) Wszystkich którzy chcieliby wspomóc śpiew podczas Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na próby w każdy czwartek po Mszy św. do salki za kaplicą.
 
8) Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu piwnicy na okres grzewczy. Prace porządkowe odbędą się w sobotę od godz. 10:00. Osoby, które mogą pomóc w innym czasie, proszone są o indywidualne zgłoszenie.
 
9) Bardzo dziękuję za sfinalizowanie prac przy naszym kościele. Wymienione zostały rynny, wyremontowana piwnica, uszczelniono ogrodzenie, wykonano porządki na terenie wokół kaplicy oraz oczyszczono i pomalowano poręcze. Prace zostały wykonane bezpłatnie, za co bardzo dziękuję i dołączam do stałej modlitwy w intencji naszych dobroczyńców i ofiarodawców.
 
10) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.