Aktualności

2022-11-06 OGŁOSZENIA | XXII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać: 
 
PONIEDZIAŁEK – feria (Msza św. Requiem);
WTOREK – feria (Msza św. Requiem);
ŚRODA – Rocznica Konekracji Bazyliki Najświętszego Zbawiciela na Lateranie;
CZWARTEK – św. Andrzeja z Avellino, Wyznawcy
PIĄTEK (11.11.) – Św. Marcina, Biskupa i Wyznawcy, Msza św. godz. 18:00;
SOBOTA – Św. Marcina I, Papieża i Męczennika.
 
2) Kompleta z modlitwami za Kościół – od dzisiaj, o zmienionej godzinie, o godz. 20:00.
 
3) Dziękuję za posprzątanie kaplicy oraz otoczenia świątyni. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy  o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła.
 
4) ZAJĘCIA DODATKOWE W TYM TYGODNIU:
 
PONIEDZIAŁEK
---> Zajęcia z kaligrafii
---> Grupa młodsza – godz. 10:00
---> Grupa starsza – godz. 11:00
 
WTOREK
---> Katecheza dla najmłodszych | 17:00 (dzieci przed pierwszą Komunią Św.)
 
CZWARTEK
---> Nauka ministrantury (po Mszy św. wieczornej)
 
PIĄTEK (11.11.)Brak zajęć dodatkowych
 
SOBOTA
---> Kółko chemiczne / 16:00
---> Próba Jasełek (12.XI., 26.XI., 17.XII., 7.I. /10:00)
 
7) Nabożeństwa Wypominkowe za naszych zmarłych odbywają się codziennie po zakończeniu Mszy św. (także w niedzielę). Zachęcam do pozostawienia kart wypominkowych z wypisanymi imionami zmarłych z naszych rodzin. Czyste karty wypominkowe znajdziemy w przedsionku kościoła. Po wypełnieniu można je złożyć w kopercie na tacę albo wrzucić do metalowej skarbony w przedsionku kościoła.
 
8) Składam wyrazy wielkiego podziękowania jednej z firm budowlanych za bezpłatne wykonanie prac przy naszym kościele. Remoncie została poddana piwnica, wyczyszczono dach, wymieniono rynny, uzupełniono brakujące ogrodzenie i wykonano szereg prac porządkowych. Jedyne koszty jakie ponieśliśmy, to koszty materiałowe. Dołączamy zatem te wszystkie osoby do stałej modlitwy za naszych dobroczyńców i ofiarodawców we wszystkie pierwsze środy miesiąca. O naszych dobrodziejach pamiętamy także podczas każdego Nabożeństwa do Św. Józefa we wszystkie środy całego roku.
 
9) Dziękuję za waszą modlitwę i wszelkie wsparcie materialne. W tym tygodniu podejmiemy próbę zakupu ekogroszku i dygestorium laboratoryjnego. Nadal zbieramy fundusze na wkład własny niezbędny do pełnego wykorzystania przyznanych środków.
 
10) Zapraszamy wszystkich chętnych wśród dzieci, młodzieży, rodziców do zgłoszenia swojej gotowości  pomocy w  przygotowaniach do  przedstawienia, zgłoszenia kierujemy bezpośrednio do p. Natalii (numer telefonu wywieszony w przedsionku). Pierwsza próba - czyli zapoznanie ze scenariuszem, rozdzielenie ról odbędzie się 12.11 w sobotę o godz. 10:00 w małej auli za kaplicą. Dalszy harmonogram spotkań został wywieszony w przedsionku kościoła.
 
11) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.