Aktualności

2022-09-25 OGŁOSZENIA | XVI Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać: 
 
PONIEDZIAŁEK – feria;
WTOREK – Św. Kosmy i Damiana, Męczenników;
ŚRODA – Św. Wacława, Księcia i Męczennika;
CZWARTEK – Św. Michała Archanioła;
PIĄTEK – Św. Hieronima, Kapłana, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
SOBOTA (1.10.) – Bł. Jana z Dukli.
 
2) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
3) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła.
 
4) Zajęcia z kaligrafii, poniedziałek (gr. młodsza – godz. 10:00, gr. starsza – godz. 11:00)
 
5) Zajęcia scholi dziecięcej w najbliższy piątek o godz. 10:00.
 
6) Katecheza dla dzieci i kółko chemiczne wznawiają swoją działalność od paź-dziernika.
 
7) W najbliższy czwartek, w Święto Św. Michała Archanioła, Msza św. śpiewana oraz poświęcenie figury Św. Michała, która została przekazana nam w prezencie.
 
8) Od najbliższej soboty rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Różaniec będzie odmawiany od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Proszę, aby rozpoczynały go poszczególne róże Żywego Różańca. Natomiast we wszystkie niedziele października, Różaniec będzie odmawiany przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po zakończeniu Mszy św.
 
9) Bardzo dziękuję za Wasze duchowe i materialne wsparcie. Dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz te, które spływają na konta Kościoła Rekto-ralnego oraz Fundacji Deus Vult. Dziękuję Panu Zbigniewowi za pomalowanie i wykończenie konfesjonału. W sobotę od 10:00 malowanie okien! Prosze o pomoc panów!
 
10) Podtrzymuję swoją prośbę o modlitwę w intencji pozytywnego rozpatrzenia naszych wniosków z prośbą o dotację ogrzewania naszego kościoła, bez czego także i zajęcia dodatkowe nie będą mogły odbywać się jak dotąd.
 
11) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.