Aktualności

2022-09-11 OGŁOSZENIA | XIV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Najświętszego Imienia Maryi (imieniny Matki Bożej);
WTOREK – feria;
ŚRODA – Podwyższenia Krzyża Świętego;
CZWARTEK – Siedmiu Boleści NMP;
PIĄTEK – Św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Męczenników;
SOBOTA – 5 Msza o NMP – Salve, Sancta Parens.
 
2) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
3) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła.
 
4) Serdecznie zapraszamy dzieci na zajęcia z kaligrafii, które będą odbywać się w poniedziałki z podziałem na grupy (godz. 10.00 gr. młodsza, godz. 11.00 gr. starsza). Koszt zajęć to 30zł. W najbliższy poniedziałek (12.09.) o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać u Magdaleny pod nr tel: 609949899.
 
5) Bardzo dziękuję za udział i wspaniałe świadectwo wiary podczas wczorajszej pieszej pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Resku. Na ręce Kamila składam wyrazy wdzięczności Fundacji Bł. Karola Habsburga za trud organizacji pielgrzymki. Dziękuję przybyłym kapłanom, służbie liturgicznej, osobom zaangażowanym w śpiew, kierowanie ruchem, przygotowującym poczęstunek. Jestem przekonany, że trud waszej ofiary zostanie przyjęty i w stosownym czasie zobaczymy efekty naszych umartwień.
 
6) Zapraszamy na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie w dniach 7-9 października. Zapisy w sklepiku.
 
7) Dziękuję osobom, które angażują się w malowanie okien. Dziękuję panu Dariuszowi za oczyszczenie i wstępne malowanie okien od strony ulicy. Ze względu na rozległość prac, nadal proszę o pomoc w ich dokończeniu.
 
8) Bardzo dziękuję za wasze duchowe i materialne wsparcie. Dziękuję za ofiary składane na tacę, do skarbony oraz te, które spływają na konta Kościoła Rektoralnego oraz Fundacji Deus Vult. 
 
9) Bieżące wydatki:
 
a) zakupiony został nowy konfesjonał (koszt 5000zł + 615zł wysyłka wielkogabarytowa);
b) panele grzewcze na podczerwień – zamówione zostały obecnie 4 szt. na kwotę 2500zł;
c) Rozpoczynamy renowację starych ornatów w warszawskiej firmie krawieckiej. Koszt renowacji jednego ornatu to 1000zł. W tym tygodniu wysyłamy pierwszy ornat, na który zebrałem już odpowiednią kwotę. W kolejce czekają jeszcze 3. Będą wysyłane sukcesywnie, w miarę naszych możliwości;
d) Podjęte zostały w minionym tygodniu rozmowy w celu zakupu ekogroszku. Proszę o modlitwę o pomyślny przebieg negocjacji;
e) Po zakończeniu malowania okien, zostaną wznowione prace witrażowe na naszych oknach.
 
10) Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. będą zbierane ofiary na Fundusz kwiatowy. Miesiąc temu zebrano 500 zł, co całkowicie pokryło koszty miesięcznego zapotrzebowania na ozdobienie ołtarza.
 
11) Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.