Aktualności

2022-08-28 OGŁOSZENIA | XII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Ścięcie św. Jana Chrzciciela;
WTOREK – Św. Róży z Limy, Dziewicy;
ŚRODA – Św. Rajmunda Nonnata, Wyznawcy;
CZWARTEK (1.09.) – św. Bronisławy, Dziewicy;
PIĄTEK – Św. Stefana, Króla i Wyznawcy;
SOBOTA –Św. Piusa X, Papieża i Wyznawcy.
 
2) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
3) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła. 
 
4) Trzecia piesza pielgrzymka naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do sanktuarium w Resku, odbędzie się w sobotę 10 września. Poszukujemy nadal osób, które chciałyby pomóc w kierowaniu ruchem. Informacje i zapisy w sklepiku
 
5) Zapraszamy na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie w dniach 7-9 października. Zapisy w sklepiku.
 
6) Fundacja bł. Karola Habsburga z przykrością informuje że pomimo zgody z kuratorium i straży pożarnej nie udało się zarejestrować szkoły podstawowej. Interpretacja przepisów ze strony sanepidu przekreśliła taką możliwość. Nie poddajemy się i będziemy starać się rozwiązać tę sytuację. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji.
 
7) Od września będzie możliwość odpłatnej nauki na fortepianie dla dzieci i dorosłych przy naszym duszpasterstwie. Szczegóły w sklepiku.
 
8) Poszukuję osoby, która pomoże w przygotowaniu chrzcielnicy. Potrzebne będą umiejętności pracy z metalami kolorowymi (np. spawanie/lutowanie mosiądzu). Poszukuję także ślusarza, który przygotuje nowe mocowanie świec w lichtarzach ołtarzowych.
 
9) Dziękuję osobom, które zaangażowały się w malowanie okien. Ze względu na rozległość prac, nadal poszukujemy pomocy w tym zakresie.
 
10) W minionym tygodniu udało się zarejestrować w Głównym Urzędzie Statystycznym i tym samym nadać osobowość prawną naszemu Kościołowi Rektoralnemu. W związku z tym otworzony został rachunek bankowy Kościoła Rektoralnego pw. Św. Józefa. Konto Fundacji Deus Vult jest nadal aktywne, i zgodnie z przeznaczeniem, zbierane tam fundusze przeznaczone będą na budowę kościoła i szkoły Tradycji. Konto kościoła rektoralnego wspierać będzie jego bieżące potrzeby.