Aktualności

2022-07-24 OGŁOSZENIA - VII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa, Męczennika;
WTOREK – św. Anny, Matki NMP;
ŚRODA – Msza św. wotywna ku czci św. Józefa;
CZWARTEK – Św. Nazariusza i Celsa, Męczenników, Wiktora I, Papieża i Męczennika oraz Innocentego I, Papieża i Wyznawcy;
PIĄTEK – Św. Marty, Dziewicy;
SOBOTA – 5 Msza o NMP – Salve, Sancta Parens.
 
2) W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 9:00.
 
3) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
4) Dzisiaj po Mszy św. będą zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Sprawa dotyczy sprecyzowania i zaostrzenia przepisów w Kodeksie karnym w taki sposób, aby osoby przerywające Mszę Świętą, atakujące kapłanów, uszkadzające figury świętych czy kapliczki przydrożne odpowiadały za swoje czyny adekwatnie do prze-winienia. Przy obecnym prawie większość spraw jest umarzana lub otrzymujemy informacje o braku wszczęcia postępowania. Chcemy to zmienić i potrzebujemy podpisów, które są zbierane w całej Polsce.
 
5) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na dyżury w poszczególne soboty miesiąca. Lista znajduje się w przedsionku kościoła. 
 
6) Trzecia piesza pielgrzymka naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do sanktuarium w Resku, odbędzie się w sobotę 10 września. Poszukujemy nadal osób, które chciałyby pomóc w kierowaniu ruchem. Informacje i zapisy w sklepiku
 
7) Zapraszamy na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie w dniach 7-9 października. Rekolekcje poprowadzi x. Paweł Korupka. Zapisy w sklepiku.
 
8) PODZIĘKOWANIA:
 
a) Dziękuję za waszą wdzięczność ks. Grzegorzowi, który zastępował mnie na początku lipca. Dzięki waszemu wsparciu można było kupić mu nową albę.
 
b) Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu w naszej wspólnocie JE. Ks. Bp. Athanasiusa Schneidera. Dziękuję osobom, które zadbały o otoczenie świątyni, przygotowanie pokoju gościnnego, auli, kolacji dla ks. Biskupa oraz poczęstunku w auli. Dziękuję zakrystianom, ministrantom, scholii gregoriańskiej oraz scholii dziecięcej. Dziękuję za zaangażowanie i pełen profesjonalizm, dzięki któremu mogliśmy zapewnić naszym gościom godziwe podjęcie.
 
9) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
10) Dziękuję ks. diakonowi Janowi Andrzejewskiemu IBP, który kończy jutro praktyki w naszym kościele, za posługę i pomoc w przygotowanie Mszy Pontyfikalnej oraz pracy kancelaryjnej.