Aktualności

2022-07-03 OGŁOSZENIA | IV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, Św. Ottona - Patrona Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – feria;
WTOREK – św. Antoniego Zaccaria. Wyznawcy;
ŚRODA – feria;
ZWARTEK – Św. Cyryla i Metodego, Biskupów i Wyznawców;
PIĄTEK – Św. Elżbiety, Wdowy;
SOBOTA – Msza św. wotywna o NMP, Salve Sancta Parens.
 
2) Bardzo dziękuję za udział we wczorajszej uroczystości koronacji cudownego wizerunku Maryi Niepokalanej w Resku oraz trwanie na modlitwie podczas całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 
3) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę po Mszy św. wieczornej.
 
4) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
5) Kandydaci do Bierzmowania proszeni są o pilne dostarczenie metryk Chrztu św.
 
6) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Nowa lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
7) Mamy możliwość zakupienia dwóch nowych, dębowych konfesjonałów. Koszt jednego to 1000 zł. Prosimy o wsparcie tego zbożnego celu. Jeden konfesjonał ustawiony będzie na górze, drugi pod chórem.
8) Od 4-16 lipca będę przebywał w Licheniu, gdzie organizowane są warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi dla ministrantów, scholii i kapłanów uczących się Mszy św. trydenckiej. Dzisiaj będzie ostania możliwość wsparcia finansowego naszych ministrantów udających się na te warsztaty. Bardzo dziękuję za dotychczasowe ofiary. Dzięki nim mogliśmy pokryć połowę kosztów pobytu dla 4 z 5 osób uczestniczących w warsztatach.
 
9) W związku z moim wyjazdem do Lichenia oraz zaplanowanym na przełomie lipca i sierpnia urlopem, będą mnie zastępowali różni kapłani. Bezpośredni kontakt ze mną będzie możliwy w tym czasie jedynie w sposób mejlowy albo telefoniczny.
 
10) Proszę o zarezerwowanie czasu w środę 20 lipca. Odwiedzi nas w tym dniu J.E. Ks. bp Athanasius Schneider. O godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta, pontyfikalna Msza św., natomiast po Mszy św. chcielibyśmy zorganizować wspólną agapę w dużej auli. Prosimy zatem o obecność oraz przygotowanie słodkich i słonych przekąsek do przedłużenia naszego wspólnego świętowania.
 
11) Fundacja bł. Karola Habsburga zaprasza na stanowe dni skupienia, które odbędą się w soboty: 09 lipca dla niewiast oraz 16 lipca dla mężczyzn. Konferencje wygłosi x. Grzegorz Śniadoch IBP. Zapisy w sklepiku.
 
12) Zapraszamy na 3 pielgrzymkę naszego duszpasterstwa z Nowogardu do sanktuarium w Resku, która odbędzie się w sobotę 10 września. Poszukujemy wciąż osób, które chciałyby pomóc w kierowaniu ruchem. Informacje i zapisy w sklepiku
 
13) Zapraszamy na rekolekcje naszego duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie w dniach 7-9 października. Rekolekcje poprowadzi x. Paweł Korupka. Zapisy w sklepiku.
 
14) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. Zaplanowane wydatki na najbliższy czas, to zakup elektrycznej kuchenki z piekarnikiem oraz dwóch konfesjonałów do naszego kościoła.