Aktualności

2022-06-29 OGŁOSZENIA | III Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – feria;
WTOREK – Wigilia śś. Apostołów Piotra i Pawła;
ŚRODA – Św. Piotra i Pawła, Apostołów;
CZWARTEK – Wspomnienie św. Pawła, Apostoła;
PIĄTEK – Uroczystość Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa;
SOBOTA – Nawiedzenia NMP.
 
2) W najbliższą środę zapraszam na Mszę św. imieninową. Natomiast po Mszy św., zapraszam do auli na poczęstunek. Proszę o przyniesienie co nieco „na ząb” dla wspólnego świętowania.
 
3) W sobotę odbędzie się koronacja cudownego wizerunku Matki Bożej Reskiej. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. O godz. 10:00 nastąpi poświęcenie tablicy upamiętniającej posługę i męczeńską śmierć SS. Boromeuszek, opiekujących się obrazem Matki Bożej Reskiej, natomiast o godz. 11:00, w sanktuarium, odbędzie się uroczysta Msza św. z obrzędem koronacji, której dokona ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.
 
4) Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie po zakończeniu Mszy św.
 
5) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę, w połączeniu z Nabożeństwem Czerwcowym.
 
6) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
7) W przyszłym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 
 
8) Spowiedź pierwszopiątkowe od godz. 17:00.
 
9) Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, w najbliższą sobotę (2.07.), rozpocznie się po wieczornej Mszy św. i potrwa do niedzieli, do godz. 10:00. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów wyłożoną w przedsionku kościoła.
 
10) W najbliższy piątek rozpoczynamy nowy miesiąc – lipiec – poświęcony czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii do Krwi Chrystusa.
 
11) Kandydaci do Bierzmowania proszeni są o pilne dostarczenie metryk Chrztu św.
 
12) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Nowa lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
13) Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim czasie realizowały różne prace przy naszej kaplicy. W sposób szczególnie dziękuję panu Tomaszowi, za wykonanie aneksu kuchennego w salce przy małej auli oraz panu Marcinowi, za podjęcie się malowania okien naszej świątyni. W związku z dużym zakresem prac, prosimy nadal inne osoby o pomoc.
 
14) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.