Aktualności

2022-06-19 OGŁOSZENIA | II Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – feria;
WTOREK – Św. Alojzego Gonzagi, Wyznawcy
ŚRODA – Św. Paulina, Biskupa i Wyznawcy
CZWARTEK – Wigilia Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
PIĄTEK – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
SOBOTA – Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
 
2) W najbliższy piątek nastąpi instalacja członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ przy naszym kościele rektoralnym. Jedyne zobowiązanie wynikające z przynależności, to ofiarowanie jednej godziny dnia (pracy, wypoczynku) Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Tej godziny, niezależnie co robimy, łączymy się myślami i ofiarujemy pracę tej godziny Najświętszemu Sercu. Jeszcze przez cały tydzień można wpisywać się na wyłożoną w przedsionku listę.
 
3) Zapraszam do włączenia się w struktury Żywego Różańca. W niektórych Różach (męskich i żeńskich) są jeszcze wolne miejsca. Nałożony obowiązek, to jedna dziesiątka różańca dziennie.
 
4) Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie po zakończeniu Mszy św.
 
5) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę, w połączeniu z Nabożeństwem Czerwcowym.
 
6) Kompleta z modlitwami za Kościół – dzisiaj o godz. 20:30.
 
7) Ostatnie zajęcia dodatkowe dla dzieci przed wakacjami w tym tygodniu według następującego harmonogramu:
 
PONIEDZIAŁEK
12:00 Kaligrafia dla dzieci
17:00 Katecheza dla dzieci najmłodszych
 
ŚRODA
11:00 Zajęcia plastyczne
17:00 Katecheza pierwszokumunijna
 
PIĄTEK
10:00 Schola dziecięca
16:15 Katecheza dla najstarszych dzieci
 
SOBOTA 11:00 Zajęcia z chemii
 
8) Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku kościoła. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
9) Przy wyjściu z kościoła będzie można wspomóc swoją ofiarą naszych ministrantów, którzy wyruszają w wakacje na warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi do Lichenia.
 
10) Dziękuję bardzo za wszelki trud włożony w przygotowanie świątyni i otoczenia do Uroczystości Bożego Ciała. Kilkadziesiąt osób, przez cały tydzień, wykonywało tutaj różnego rodzaju prace porządkowe, za które bardzo dziękuję. Wyrazy wdzięczności kieruję także do osób, które zaangażowały się w budowę i przyozdabianie ołtarzy.
 
11) Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zakup kwiatów do ołtarza oraz dar w postaci sześciu poduszek procesyjnych z wizerunkami świętych, których relikwie mamy w naszym kościele.
 
12) Dziękuję za prace, które nadal trwają w pokoju gościnnym: panu Aleksandrowi, za powieszenie obrazów oraz panu Dariuszowi za rozprowadzenie prądu.
 
13) POSZUKUJEMY OSOBY / OSÓB, KTÓRE ZAJĘŁYBY SIĘ POMALOWANIEM OKIEN.
 
14) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.