Aktualności

2022-03-20 OGŁOSZENIA | III Niedziela Wielkiego Postu

1) W kalendarzu liturgicznym, w najbliższy piątek – 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania NMP. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z prośbą Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, zapraszamy wszystkich, w tym dniu, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, zakończone odmówieniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a także na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Modlitwy te odbędą się w tym dniu także w Katedrze, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Również o godz. 17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, zwieńczona odmówieniem, w duchowej jedności z Ojcem Świętym, Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. A o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej odbędzie się Msza Święta w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.”
 
2) Szczeciński Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na szczecińską premierę najnowszego filmu Stowarzyszenia Piotra Skargi pt.: „BÓG”. Przepiękny, rzucający na kolana materiał o Najświętszym Sakramencie zostanie wyświetlony w najbliższą sobotę tj. 26.03.2022 r., godz. 19.00 w auli Collegium Salesianum przy ul. św. Jana Bosko.
 
3) Nabożeństwo do Św. Józefa – w środę, po Mszy św. wieczornej.
 
4) Gorzkie Żale – niedziela, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św.
 
5) Od poniedziałku do piątku nasza kaplica otwarta jest dla porannych, indywidualnych modlitw od godz. 6:45 – 7:30.
 
6) Zajęcia dodatkowe dla dzieci:
 
  • zajęcia plastyczne - środa, godz. 11:00.
  • Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – czwartek, godz. 17:00.
  • Katecheza dla najstarszych – piątek godz. 16:15,
  • katecheza dla najmłodszej grupy – sobota, godz. 12:00.
  • W tym tygodniu nie będzie nauki ministrantury.
 
7) Dziękuję za wczorajsze posprzątanie kaplicy. Lista osób z dyżurami znajduje się w przedsionku. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni.
 
8) Kompleta niedzielna z modlitwami za Kościół dzisiaj o godz. 20:30.
 
9) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
10) Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie wczorajszego Odpustu. Dziękuję osobom zaangażowanym w porządki na zewnątrz i wewnątrz kaplicy. Dziękuję za przygotowanie auli i przyniesione ciasta i przekąski. Dziękuję ministrantom za przygotowanie uroczystej asysty oraz scholi gregoriańskiej i chórowi za przepiękne śpiewy. Życzę aby waszą nagrodą za poświęcony czas i siły będzie oglądanie Jezusa, Maryi i Józefa w Niebie!