Aktualności

2022-03-13 OGŁOSZENIA | II Niedziela Wielkiego Postu

1) W kalendarzu liturgicznym, w najbliższą sobotę – 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystą sumę odpustową na godz. 12:00 (w tym dniu nie będzie już Mszy św. o godz. 18:00!). Po Mszy zapraszamy na wspólne świętowanie do dużej auli. Prosimy o pomoc w przygotowaniu słodkich i słonych przekąsek. Osoby, które mogą pomóc je przygotować, proszone są o zgłoszenie się do sklepiku po zakończeniu Mszy św.
 
2) Każda osoba, która tego dnia będzie uczestniczyła w naszym kościele rektoralnym we Mszy św., przyjmie Komunię Św. i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, może uzyskać odpust zupełny za siebie albo za jednego zmarłego.
 
3) Droga Krzyżowa – piątek, godz. 17:15. Zapraszamy dorosłych i dzieci.
 
4) Gorzkie Żale – niedziela, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św.
 
5) Nowenna do Św. Józefa – codziennie po wieczornej Mszy św.
 
6) Od poniedziałku do piątku nasza kaplica otwarta jest dla porannych, indywidualnych modlitw od godz. 6:45 – 7:30.
 
7) Zajęcia dodatkowe dla dzieci:
zajęcia plastyczne - środa, godz. 11:00.
Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – czwartek, godz. 17:00.
 
Ze względu na sobotni Odpust nie będzie katechezy dla najmłodszej grupy, nauki ministrantury oraz katechezy dla najstarszych.
 
8) Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z kaligrafii. Dzieci nie muszą jeszcze posiadać umiejętności pisania. Koszt to 25zł/lekcję. Więcej informacji oraz zapisy  u Magdaleny Poprawskiej lub pod nr tel. 609949899. Spotkanie zapoznawczo-organizacyjne planowane jest w tym tygodniu. Zapraszamy także osoby, które jeszcze nie są do końca zdecydowane.
 
9) Dziękuję za wczorajsze posprzątanie kaplicy. Sprzątanie przed Odpustem w piątek po Mszy św. wieczornej. Osoby, które dysponują czasem w ciągu dnia i mogłyby podjąć prace porządkowe w kaplicy, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.
 
10) Kompleta niedzielna z modlitwami za Kościół dzisiaj o godz. 20:30.
 
11) Zapraszamy do zapoznania się, z zatwierdzonym przez papieża Leona XIII, szkaplerzem Św. Józefa. Katolicy, poprzez noszenie szkaplerza św. Józefa: wyrażają cześć dla św. Józefa, Patrona Kościoła powszechnego, pragnienie naśladowania Świętego w Jego pokorze, sprawiedliwości i czystości; chcą uprosić ducha chrześcijańskiego wyrażającego się w bojaźni Bożej i wiernym wypełnianiu obowiązków stanu; wzywają opieki dla Ojca św., Kościoła powszechnego oraz siebie w życiu, a zwłaszcza w chwili śmierci. Szkaplerz będzie można nabyć i przyjąć w uroczystość odpustową. W przedsionku wyłożone są ulotki informacyjne. Potrzebne informacje można znaleźć także na stronie internetowej www.swietyjozef.kalisz.pl/SzkaplerzSwJozefa/.
 
12) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.