Aktualności

2022-03-06 OGŁOSZENIA | I Niedziela Wielkiego Postu

1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, w środę, piątek i sobotę przypadają Suche Dni Wielkiego Postu.
 
2) Drugie spotkanie grupy synodalnej naszego Duszpasterstwa w czwartek (10 marca), po Mszy św. wieczornej, w małej auli za kaplicą.
 
3) Zajęcia dodatkowe dla dzieci:
  • Zajęcia plastyczne - środa, godz. 11:00.
  • Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – czwartek, godz. 17:00;
  • Nauka ministrantury – sobota, godz. 12:00;
  • Katecheza dla najmłodszych – sobota, godz. 12:00.
  • W tym tygodniu nie będzie katechezy dla najstarszych.
4) W czwartek przypada 1. rocznica oficjalnego erygowania naszego Duszpasterstwa oraz nadania naszej kaplicy statusu kościoła rektoralnego. W tym dniu rozpoczynamy także nowennę przed odpustową uroczystością Św. Józefa.
 
5) ODPUST KOŚCIOŁA REKTORALNEGO i ŚWIĘTO PATRONALNE DUSZPASTERSTWA (19 marca). Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu poczęstunku na wspólne świętowanie po Mszy św., która będzie, wyjątkowo tego dnia, przeniesiona z godz. 18:00 na godz. 12:00. Osoby, które mogą przygotować ciasta i przekąski proszone są o zgłaszanie się do naszego sklepiku.
 
6) Droga Krzyżowa – piątek, godz. 17:15. Zapraszamy dorosłych i dzieci. Gorzkie Żale - niedziela, po Mszy św.
 
7) Od poniedziałku do piątku nasza kaplica otwarta jest dla porannych, indywidualnych modlitw od godz. 6:45 – 7:30.
 
8) Dzisiaj po Mszy św. zmiana tajemnic Różańca świętego.
 
9) Dziękuję za wczorajsze posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Proszę o wpisywanie się na listę dyżurów, która znajduje się w przedsionku kościoła. 
 
10) Kompleta niedzielna z modlitwami za Kościół dzisiaj o godz. 20:30.
 
11) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
12) Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je o. Atanazy, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. Jutro i pojutrze będziemy mogli złożyć ofiarę – dar wdzięczności ojcu rekolekcjoniście. 
 
13) O. Atanazy będzie spowiadał w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00, w górnej kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa.