Aktualności

2022-02-20 OGŁOSZENIA | Niedziela sześćdziesiątnicy

1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, będziemy wspominali:
 
WTOREK – Katedry św. Piotra Apostoła (II klasy);
ŚRODA – Św. Piotra Damiana – biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła;
CZWARTEK – Św. Macieja Apostoła;
SOBOTA – Msza św. wotywna ku czci Matki Bożej Salve, Sancta Parens.
 
2) Nabożeństwo ku czci Św. Józefa – w środę po Mszy św.
 
3) Od poniedziałku do piątku nasza kaplica otwarta jest dla porannych, indywidualnych modlitw od godz. 6:45 – 7:30.
 
4) Zajęcia dodatkowe dla dzieci: środa, godz. 11:00 – zajęcia plastyczne. W piątek – katecheza dla dzieci najstarszych. Nauka ministrantury – sobota, godz. 12:00.
 
5) Dziękuję za wczorajsze posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Proszę o wpisywanie się na listę dyżurów, która znajduje się w przedsionku kościoła. 
 
6) Kompleta niedzielna z modlitwami za Kościół dzisiaj o godz. 20:30.
 
7) Zaktualizowana lista z porządkiem wizyty kolędowej na najbliższy miesiąc została wy-wieszona w przedsionku kościoła. Jest także dostępna na naszej stronie internetowej.
 
8) W przedsionku kościoła można składać stare palmy z niedzieli palmowej oraz poświęcone wianki. Przed środą popielcową będą one palone. Uzyskany popiół będzie święcony w Środę Popielcową i będą nim posypywane nasze głowy na znak wejścia w czas pokuty.
 
9) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przy-pominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
10) Najbliższe prace: dokończenie kaplicy Najśw. Serca Pana Jezusa (antependium i oprawa obrazów). Przygotowujemy się także do zajęć dodatkowych dla dzieci (tablica szkolna, szafy na materiały dydaktyczne, itp.). Prosimy o pomoc w zakupie tych przedmiotów.
 
11) W najbliższym miesiącu będziemy mieli bardzo wiele duchowych propozycji przygotowujących nas duchowo do dobrego przeżycia Wielkiego Postu:
 
  • 4-6 marca | Rekolekcje stanowe dla mężczyzn w Nadmorskim Domu Reko-lekcyjnym w Mrzeżynie. Prowadzący – o. Atanazy. Zapisy w sklepiku.
  • 4-5 marca odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana 2022. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tej pielgrzymce, proszone są o pozostawienie swoich danych w sklepiku po zakończeniu Mszy św.
  • 6-8 marca | Rekolekcje Wielkopostne dla wszystkich wiernych Duszpa-sterstwa. Prowadzi o. Atanazy.
  • 11-13 marca | Rekolekcje stanowe dla niewiast w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Prowadzący – o. Atanazy. Zapisy w sklepiku.
  • 15 marca | Konferencje ks. prof. Tadeusza Guza z cyklu „O Polskiej racji stanu dzisiaj w świetle osoby, dzieła św. Andrzeja Boboli – patrona Polski” (11:00 – I konferencja w Starym Młynie – ul. Szeroka 19; 18:00 homilia podczas Mszy św., 19:15 – II konferencja w auli Kościoła Rektoralnego)
  • 19 marca - Odpust Kościoła Rektoralnego - Msza św. o godz. 12:00. Po Mszy św. wspólne świętowanie. W tym dniu nie będzie już Mszy św. o godz. 18:00.