Aktualności

2022-01-30 OGŁOSZENIA | IV Niedziela po Objawieniu Pańskim

1) W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, będziemy wspominali:
 
PONIEDZIAŁEK– Św. Jana Bosco, wyznawcy;
WTOREK – Św. Ignacego, biskupa i męczennika;
ŚRODA – Oczyszczenie NMP (MB Gromnicznej). Poświęcenie gromnic, procesja i Msza św. śpiewana o godz. 18:00. Proszę przynieść ze sobą świece do poświęcenia.
CZWARTEK - wspomnienie św. Błażeja i okolicznościowe błogosławieństwo gardła.
PIĄTEK – Św. Andrzeja Corsini, biskupa i wyznawcy;
SOBOTA – Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu święcimy „wodę, chleb i sól Św. Agaty”. Prosimy zatem o przyniesienie ze sobą odpowiednich produktów do poświęcenia. Sakramentalia święcone w dniu św. Agaty stosowane są, przede wszystkim, jako ochrona naszego dobytku przed pożarami.
 
2) Przypominamy, że od poniedziałku do piątku nasza kaplica otwarta jest dla porannych, indywidualnych modlitw od godz. 6:45 – 7:30.
 
3) Zajęcia dodatkowe dla dzieci: środa, godz. 11:00 – zajęcia plastyczne. W tym tygodniu, ze względu na odwiedziny kolędowe i rozpoczęte ferie, nie będzie katechez dla dzieci.
 
4) Dziękuję za wczorajsze posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Proszę o wpisywanie się na listę dyżurów, która znajduje się w przedsionku kościoła. 
 
5) Kompleta niedzielna z modlitwami za Kościół dzisiaj o godz. 20:30.
 
6) Lista z porządkiem wizyty kolędowej na najbliższy miesiąc została wywieszona w przedsionku kościoła. Jest także dostępna na stronie internetowej Duszpasterstwa. Informujemy, że istnieje możliwość przełożenia kolędy na godziny przedpołudniowe. Osoby, które mają taką możliwość, proszone są o kontakt z księdzem Pawłem. Kolęda przedpołudniowa może odbyć się w „ciągu dnia” od 1 do 5 lutego.
 
7) Na naszej stronie została uruchomiona nowa zakładka „Mogę chcę pomóc”. Możemy zamieszczać tam informacje o przedmiotach, które możemy oddać, a także zgłosić potrzebę jakiejś rzeczy.
 
8) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. Bardzo prosimy o pomoc w finansowym udźwignięciu ogrzewania kościoła. W minionym tygodniu zakupiliśmy kolejne 2 tony ekogroszku.