Aktualności

2021-12-26 OGŁOSZENIA | Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia

1) W tym tygodniu będziemy wspominali:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;
WTOREK – Św. Młodzianków;
ŚRODA – Oktawa Bożego Narodzenia;
CZWARTEK – Oktawa Bożego Narodzenia;
PIĄTEK – wspomnienie Św. Sylwestra i rocznica poświęcenia naszego kościoła;
SOBOTA – Nowy Rok (Świętej Bożej Rodzicielki – święto nakazane);
NIEDZIELA – Najświętszego Imienia Jezus (imieniny Pana Jezusa).
 
2) Jutro, we wspomnienie św. Jana Ap. Ew. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. tradycyjne poświęcenie wina.
 
3) W sobotę będziemy obchodzili 1 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, na godz. 18:00. Po Mszy św. zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym i uroczystym śpiewem Te Deum.
 
4) Ze względu na zbieżność pierwszej soboty miesiąca z Nowym Rokiem, comiesięczna, całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się tydzień później – 8 stycznia.
 
5) W tym tygodniu nie będzie zajęć dodatkowych dla dzieci.
 
6) Sprzątanie kościoła wypada dopiero 8 stycznia. Proszę jednak aby osoby, które będą miały więcej czasu w okresie międzyświątecznym o pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę, albo inny wybrany dzień w ciągu tygodnia.
 
7) W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 
8) Jasełka przygotowywane przez dzieci z naszego Duszpasterstwa będą wystawiane w dużej auli 6 i 9 stycznia po Mszy św.
 
9) Odwiedziny kolędowe z tradycyjnym poświęceniem naszych domostw planowane jest od 6 stycznia. Bardzo proszę o pozostawianie adresów z numerem telefonu żeby można było przygotować grafik odwiedzin.
 
10) Zachęcam także do zapoznania się z ofertą wydawnictwa 3DOM. W przedsionku kościoła dostępne są katalogi wydawnictwa. Zamówienia można składać w sklepiku.
 
11) Dziękuję za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za jego posprzątanie i ozdobienie. Dziękuję ministrantom za przygotowanie liturgii tych dni oraz naszej scholi za przygotowanie śpiewów.
 
12) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. Bardzo prosimy o pomoc w finansowym udźwignięciu ogrzewania kościoła.