Aktualności

2021-12-19 OGŁOSZENIA | IV Niedziela Adwentu

1) Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę adwentu, która wprowadza nas bezpośrednio w czas Świąt Bożego Narodzenia i świąteczny porządek Mszy św.
 
2) W tym tygodniu będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – dzień powszedni;
WTOREK – Św. Tomasza, Apostoła;
ŚRODA – dzień powszedni;
CZWARTEK – dzień powszedni;
PIĄTEK – Wigilia Bożego Narodzenia;
SOBOTA – Boże Narodzenie.
 
3) Od dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je o. Mateusz Filipowski OCD (karmelita), którego bardzo serdecznie witamy w naszej Wspólnocie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy! Taca zbierana w poniedziałek i środę przeznaczona będzie dla Ojca Rekolekcjonisty. Spowiedź w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00.
 
4) Ostatnia w tym roku Msza św. roratnia w środę o godz. 18:00.
 
5) Porządek Mszy św. świątecznych: (dostępny jest także na naszej stronie internetowej)
 
  • 24 grudnia – PASTERKA – godz. 24:00 (Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 18:00)
  • 25 grudnia – BOŻE NARODZENIE – godz. 10:30
  • 26 grudnia – ŚW. SZCZEPANA – godz. 10:30
  • 27 grudnia – ŚW. JANA AP.EW. – godz. 18:00 (Msza św. z poświęceniem wina)
  • 31 grudnia – MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA – godz. 18:00
  • 1 stycznia – NOWY ROK – godz. 12:00
 
6) W tym tygodniu nie będzie katechez dla dzieci. Zajęcia plastyczne odbędą się normalnie - w środę o godz. 11:00.
 
7) Sprzątanie kościoła wypada dopiero 8 stycznia. Proszę jednak aby osoby, które będą miały więcej czasu w okresie międzyświątecznym o pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę, albo inny wybrany dzień w ciągu tygodnia. 
 
8) Przypominamy, że nasza kaplica dostępna jest do porannych modlitw i adoracji Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godz. 6:45 – 7:30.
 
9) Zachęcamy do zakupu ozdób świątecznych, stroików świątecznych, świec, opłatków i ozdób Bożonarodzeniowych (duża aula). Ponadto, w naszym sklepiku, dostępne są tradycyjne kalendarze ścienne oraz mantylki dla niewiast. Od dzisiaj dostępny jest także nowy numer kwartalnika „AD Deum”. Sklepik będzie otwarty także we wtorek po zakończeniu rekolekcji (ostatnia szansa na zakup świątecznych ozdób i prezentów). Sklepik do 6 stycznia będzie nieczynny.
 
10) Zachęcam także do zapoznania się z ofertą wydawnictwa 3DOM. W przedsionku kościoła dostępne są katalogi wydawnictwa. Zamówienia można składać w sklepiku. Zamówienia będą realizowane po 6 stycznia.
 
11) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. Bardzo prosimy o pomoc w finanso-wym udźwignięciu ogrzewania kościoła.