Aktualności

2021-12-12 OGŁOSZENIA | III Niedziela Adwentu (Gaudete)


UWAGA ZMIANA!
MSZA ŚW. W III NIEDZIELĘ ADWENTU (12 grudnia)
WYJĄTKOWO O GODZ. 15:00
 
1) Zapraszamy na Msze św. do naszego kościoła rektoralnego: w dni powszednie na godz. 18:00, w niedzielę na godz. 10:30.
 
2) W tym tygodniu będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
ŚRODA – Suche Dni Adwentu;
CZWARTEK – Św. Euzebiusza, biskupa i męczennika;
PIĄTEK – Suche Dni Adwentu;

SOBOTA – Suche Dni Adwentu.
 
3) Msza św. roratnia we wtorek o godz. 18:00.
 
4) Zajęcia plastyczne dla dzieci w środę o godz. 11:00. Wsparcie dla zajęć dodatkowych można złożyć poprzez dobrowolną ofiarę do puszki znajdującej się w auli.
 
5) Katechezy dla dzieci w tym tygodniu nie odbędą się.
 
6) Nauka ministrantury w sobotę o godzinę 12:00.
 
7) Sprzątanie a także strojenie świąteczne kościoła i dekorowanie choinki – w najbliższą sobotę o godz. 10:00. Zapraszamy do pomocy.
 
8) Przypominamy, że nasza kaplica dostępna jest do porannych modlitw i adoracji Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godz. 6:45 – 7:30.
 
9) Zachęcamy do zakupu ozdób świątecznych, stroików świątecznych, świec, opłatków i ozdób Bożonarodzeniowych (duża aula). Ponadto, w naszym sklepiku, dostępne są tradycyjne kalendarze ścienne oraz mantylki dla niewiast.
 
10) W przedsionku kościoła znajdują się jubileuszowe biuletyny naszego Duszpasterstwa wydane z okazji 10-lecia jego powstania. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na budowę nowego Ośrodka Tradycji. 
 
11) Informujemy, że akt kradzieży skarbony z naszego przedsionka został zgłoszony na Policję. Została utrwalona na kamerze i przekazana organom ścigania twarz złodzieja. Zostały przeprowadzone oględziny miejsca, w wyniku którego znaleziono rozbitą skrzynkę, którą zabezpieczono i ściągnięto z niej odciski palców. Sprawa jest w toku. Proszę także o zwracanie swojej uwagi na podejrzane zachowania.
 
12) W przyszłą niedzielę rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które poprowadzi o. Mateusz Filipowski OCD (karmelita). Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek odbędą się po Mszy św. W poniedziałek i wtorek będziemy mogli złożyć swoją ofiarę przeznaczaną dla o. Rekolekcjonisty. W poniedziałek i wtorek będzie można skorzystać z posługi o. Mateusza w konfesjonale od godz. 17:00.
 
13) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. Bardzo prosimy o pomoc w finansowym udźwignięciu ogrzewania kościoła.