Aktualności

2021-12-05 OGŁOSZENIA | II Niedziela Adwentu

1) Zapraszamy na Msze św. do naszego kościoła rektoralnego: w dni powszednie – godz. 18:00, w niedzielę – godz. 10:30.
 
2) W tym tygodniu będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Mikołaja, Biskupa i wyznawcy;
WTOREK – Św. Ambrożego, Biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła;
ŚRODA Niepokalane Poczęcie NMP (1 klasy) – zapraszamy w tym dniu na Mszę św. śpiewaną o godz. 18:00. Natomiast od godz. 12:00 – 13:00, w tzw. Godzinie Łaski, zapraszamy do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu i osobistej modlitwy;
SOBOTA – Św. Damazego, Papieża i Wyznawcy.
 
3) Msze św. śpiewane w tym tygodniu: w środę (z racji święta Niepokalanego Poczęcia NMP) oraz w sobotę – Msza św. roratnia, na którą prosimy przynieść świece lub lampiony.
 
4) Zajęcia plastyczne dla dzieci w środę o godz. 11:00. Wsparcie dla zajęć dodatkowych można złożyć poprzez dobrowolną ofiarę do puszki znajdującej się w auli.
 
5) Katechezy dla dzieci:
 
Grupa komunijna – czwartek, godz. 17:00.
Grupa najstarsza – piątek, godz. 17:00.
W tym tygodniu nie będzie katechezy dla najmłodszych dzieci.
 
6) Zapraszamy wszystkich ministrantów oraz osoby, które chcą nauczyć się ministrantury w najbliższą sobotę na godzinę 12:00.
 
7) Zrodziła się bardzo pobożna inicjatywa – porannych modlitw w ciszy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszyscy, którzy pragną rano, przed pracą, pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem w naszej kaplicy mogą skorzystać z otwartych drzwi od godz. 6:45 – 7:30. Bardzo dziękuję osobom, które już modlą się rano od pewnego czasu. Szczególnie dziękuję Panu Dariuszowi, za zaproponowanie takiej formy modlitwy oraz otwieranie w tym czasie kościoła.
 
8) Próba scholi przed Pasterką – czwartek, godz. 19:00, w auli za kaplicą.
 
9) W ramach tzw.: „FILMOWYCH CZWARTKÓW W MŁYNIE" film pt.: „October baby”. Bardzo poruszająca i pouczająca historia adoptowanej nastolatki, która wyrusza do Alabamy, by poznać tajemnicę swoich narodzin. Film z 2011 r. był początkiem nawrócenia ogromnej ilości aborterów. Po filmie jak zwykle dyskusja przy „małym co nie co na ząb”. Spotkanie w najbliż-szy czwartek tj. 09.12.2021 r. o godz. 19.15 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19.
 
10) Dzisiaj po Mszy św. zmiana tajemnic Różańca Świętego.
 
11) Zachęcamy do zakupu ozdób świątecznych, stroików świątecznych, świec, opłatków i ozdób Bożonarodzeniowych (duża aula). Ponadto, w naszym sklepiku, dostępne są tradycyjne kalendarze ścienne oraz mantylki dla niewiast.
 
12) W przedsionku kościoła znajdują się jubileuszowe biuletyny naszego Duszpasterstwa wydane z okazji 10-lecia jego powstania. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na budowę nowego Ośrodka Tradycji.
 
13) Bardzo dziękuję za pomoc we wnoszeniu ekogroszku. Dziękuję osobom, które dołożyły się do tego zakupu. Dziękuję Panu Andrzejowi za wykonanie instalacji elektrycznej w naszym „konfesjnale”, panu Piotrowi i pani Marii za szpachlowanie i tapetowanie ścian oraz panu Łukaszowi za wykonanie podestu pod tron biskupi oraz wykonywanie stopnia pod ołtarz w kaplicy Pokuty i pojednania.
 
14) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. Bardzo prosimy o pomoc w finansowym udźwignięciu ogrzewania kościoła.
 
15) KOMPLETA NIEDZIELNA i modlitwy wieczorne za Kościół Święty - dzisiaj o godz. 20:30.