Aktualności

2021-09-05 OGŁOSZENIA | XV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu będziemy wspominać:
 
WTOREK – Św. Melchiora Grodzieckiego, męczennika;
ŚRODA – Narodzenie NMP, II klasy;
PIĄTEK – Św. Mikołaja z Tolentynu, wyznawcy;
SOBOTA – dzień ferialny, Msza o NMP nr 5 Salve, sancta Parens
 
2) Nabożeństwo ku czci św. Józefa – w środę po Mszy św. wieczornej
 
3) Dzisiaj po Mszy św. zmiana tajemnic Różańca Świętego. Przypominamy, że w każdej chwili można dołączyć lub stworzyć nową Różę Żywego Różańca w naszym Duszpasterstwie.
 
4) Wieczorna modlitwa Kościoła – Kompleta – z modlitwami za Kościół – dzisiaj, o godz. 20:30.
 
5) Od wielu lat wierni naszego Duszpasterstwa trwają w comiesięcznym poście w intencji naszej Wspólnoty i jej spraw. Sam Pan Jezus powiedział, że niektóre złe duchy można wypędzić tylko postem i modlitwę, a sami widzimy jak szatan próbuje wprowadzić zamęt w naszych duszach, niszcząc to, co z mozołem budowaliśmy. Widzimy i czujemy swąd szatana, który wdziera się we wszelkie zakamarki Kościoła. Starajmy się zatem chronić to, co święte i podjąć post. Na naszej stronie internetowej została stworzona specjalna zakładka z listą osób, które w poszczególnych dniach podejmują post. Proszę go kontynuować i proszę o dołączanie do niego. Wybór dnia proszę zgłaszać do mnie osobiście albo poprzez wiadomość sms czy e-mail.
 
6) W najbliższą sobotę – w wigilię imienin Matki Bożej – udamy się, już w drugą, pieszą pielgrzymkę z Sanktuarium św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie do Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w resku. Modlitwy na rozpoczęcie pielgrzymki w Sanktuarium w Nowogardzie (ul. Jana Pawła II nr 2) rozpoczynają się o godz. 7:30. Wyjście zaplanowane jest na godz. 8:00. Uroczysta Msza Św. w Sanktuarium w Resku o godz. 16:00. Po Mszy św. słodki poczęstunek w salce na plebanii. Msza św. w kaplicy rektoralnej w Szczecinie, bez zmian, o godz. 18:00.
 
7) Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w każdą sobotę od godz. 10:00. Lista osób wyznaczonych do sprzątania wywieszona jest w przedsionku kościoła.
 
8) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. Bardzo prosimy o pomoc w finansowym udźwignięciu ogrzewania kościoła.
 
9) Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki św. Józefa – Patrona naszego kościoła i Duszpasterstwa.
 
10) INTENCJA: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Magdaleny i Piotra z okazji 8. rocznicy ślubu. Ogarniamy modlitwą także Juliannę, ich córkę, która dzisiaj przyjmie pierwszą Komunię Świętą.