Aktualności

2021-08-29 OGŁOSZENIA | XIV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) W tym tygodniu będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Róży z Limy, dziewicy;
WTOREK – Św. Rajmunda Nonnata, wyznawcy;
ŚRODA (1.IX.) – Bł. Bronisławy, dziewicy;
CZWARTEK – Św. Stefana, króla i wyznawcy; I czwartek miesiąca
PIĄTEK – Św. Piusa X, papieża i wyznawcy; I piątek miesiąca
SOBOTA – dzień ferialny, Msza o NMP nr 5. I sobota miesiąca - całonocna adoracja
 
2) Nabożeństwo ku czci św. Józefa – w środę po Mszy św. wieczornej
 
3) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa po Mszy Św.
 
4) Najbliższa sobota – 4.IX. – to pierwsza sobota miesiąca i nasza comiesięczna, całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św., aż do północy, rozpoczynamy Różaniec przebłagalny za wszelkie zniewagi jakimi jest obrażana Matka Boża. Od północy modlimy się w intencjach podanych szczegółowo na każdy miesiąc. Zapisy na poszczególne godziny adoracji po Mszy św. w przedsionku kościoła.
 
5) W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańca Św.
 
6) Wieczorna modlitwa Kościoła – Kompleta – z modlitwami za Kościół – dzisiaj, o godz. 20:30.
 
7) Od wielu lat wierni naszego Duszpasterstwa trwają w comiesięcznym poście w intencji naszej Wspólnoty i jej spraw. Sam Pan Jezus powiedział, że niektóre złe duchy można wypędzić tylko postem i modlitwę, a sami widzimy jak szatan próbuje wprowadzić zamęt w naszych duszach, niszcząc to, co z mozołem budowaliśmy. Widzimy i czujemy swąd szatana, który wdziera się we wszelkie zakamarki Kościoła. Starajmy się zatem chronić to, co święte i podjąć post. Na naszej stronie internetowej została stworzona specjalna zakładka z listą osób, które w poszczególnych dniach podejmują post. Proszę go kontynuować i proszę o dołączanie do niego. Wybór dnia proszę zgłaszać do mnie osobiście albo poprzez wiadomość sms czy e-mail.
 
8) Zapraszamy na II pieszą pielgrzymkę naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w Resku, która odbędzie się w sobotę 11.09. Zapisy w sklepiku po Mszy św.
 
9) Zapraszamy także na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie nad morzem w terminie 8-10 października. Obydwa wydarzenia organizuje Fundacja bł. Karola Habsburga. Zapisy w sklepiku.
 
10) Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w każdą sobotę od godz. 10:00. Lista osób wyznaczonych do sprzątania wywieszona jest w przedsionku kościoła.
 
11) Zapraszamy do naszego sklepiku znajdującego się w budynku naprzeciw kaplicy. Zachęcamy także do zainteresowania się publikacjami Polonia Christiana, a szczególnie, bardzo ciekawym czasopismem Przymierze z Maryją, które znajdują się w koszykach pod chórem.
 
12) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przy-pominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
13) Bardzo dziękuję za okazane wsparcie i szturm modlitewny podczas przebytej przeze mnie operacji chirurgicznej.
 
14) Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki św. Józefa – Patrona naszego kościoła i Duszpasterstwa.